В Амстердамі затримали українця – підозрюють у викраденні картини Ренуара

28.01.2019 18:15

Правоохоронці затримали в Амстердамі у Нідерландах 59-річного раніше судимого громадянина України. Його підозрюють у викраденні картини французького імпресіоніста П'єра Огюста Ренуара з будівлі аукціонного дому Dorotheum у Відні, повідомляє Kurier, передає УНН.

"Один з трьох підозрюваних, який імовірно вкрав картину Ренуара в віденському Dorotheum 26 листопада, перебував під вартою у Відні з кінця грудня", – йдеться у повідомленні ЗМІ.

Так, прес-секретар регіонального суду Крістіна Зальцборн підтвердила інформацію, що 59-річний українець був заарештований в Амстердамі в середині грудня і переведений до Відня 28 грудня.

Як повідомляють у медіа, чоловік вже має судимість за подібний злочин і є "фахівцем у крадіжках творів мистецтва". Так, він був засуджений у 2005 році після того, як вкрав картину російського художника Івана Айвазовського з українського музею, зазначили в газеті.

Згідно з розслідуванням віденського державного управління кримінальної поліції, у 59-річного чоловіка було двоє спільників. Викрадена картина написана у 1895 році. Оцінюється в 120-160 тис. євро. Поліція вважає, що потенційний замовник злочину може перебувати у Північній Європі.

Коментарі