Утильзавод на Київщині заробляє на здоров’ї людей? – “СтопКор” влаштував перевірку

Керівництво ДП «Сквирський завод з виробництва м’ясо-кісткового борошна» скаржиться на перевантаження в роботі, місцеві жителі – на отруйний сморід і погіршення самопочуття. Активісти «Стоп корупції» виїхали на підприємство, щоб перевірити рівень завантаження та обсяги матеріалів для переробки. На місці представники проекту не помітили скупчення сировини. Подробиці повідомила журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр. 

«До ГО «Стоп корупції» звернулись мешканці Сквирського району, аби ми перевірили роботу Сквирського утильзаводу. Громада скаржиться на жахливий сморід, який доноситься аж до селища, люди занепокоєні тим, що їхні маленькі діти можуть постраждати від отруйного та ядучого запаху, а гниль, яка заполонила всю територію заводу, стікає в землю, і це може призвести до екологічної катастрофи, адже ця отрута потрапить до підземних вод і далі у домашні колодязі. Люди побоюються за своє життя. Тож команда «СтопКору» вирушила, аби перевірити факт можливої екологічної катастрофи».

Ми приїхали сьогодні у село Пищики Сквирського району, саме тут знаходиться один із небагатьох ветеринарних утильзаводів з переробки  падежу птиці та тварин.

Коли ми наближалися до місця, то відразу відчули їдкий сморід, який ні з чим не можна порівняти. Нас там відразу зустріла непривітна жінка, яка назвалась охоронцем заводу, вона взялася зачиняти ворота та штовхати мене, аби я не змогла потрапити на територію заводу, те ж саме вона наказала працівникам зробити з іншими воротами. Робітники підприємства відразу почали ховати техніку та сховалися самі у приміщенні якогось сараю. На території заводу ми побачили декілька одиниць трупів свиней, щось упаковане у чорні поліетиленові пакети та тушки мертвих курей. Увесь цей час нас супроводжував сильний сморід.

Згодом нам вдалось поспілкуватися із заступником керівника заводу. Він нам повідав про те, що їхнє підприємство приймає падіж з усієї Київської області. Наразі обсяги підприємства зросли у кілька разів, і у них з’явилися тимчасові труднощі по переробці продукції.

Також він розповів, що при нормальних умовах завод здатен опрацювати до 40 тонн падежу.

А на сьогодні цифра значно вища і тому вони не справляються з обсягами. Але нас зацікавив той факт, що ми не помітили завалу підприємства, що нам стверджував управляючий.

На жаль, на сьогодні спеціалізованих підприємств з переробки тваринного падежу, здатних переробляти таку продукцію по всій Україні, є лише два, це Тульчинський та Сквирський.

І це дуже просто пояснюється тим, що держава не виділяє кошти на утримання подібних підприємств. Виходячи з цього, можна сказати, що корупція у даній сфері цілком можлива. Адже ситуація на Сквирському утильзаводі була зовсім не з приємних та не відповідала дійсності. Нас зацікавила ця ситуація і ми вирішили провести своє, незалежне розслідування. Слідкуйте за новинами. Буде цікаво», – розповіла журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Коментарі