Уряд опублікував список дефіцитних професій в Україні

Виявляється, в країні є гостра потреба в зварювальниках, машиністах та слюсарях.

Кабінет міністрів розширює перелік спеціальностей, навчання на які буде фінансуватися з державного бюджету, передає "Радіо Свобода".

Згідно з даними, опублікованими прес-службою Міністерства освіти і науки, до цього переліку додали наступні професії: зварювальник, машиніст дорожньо-будівельних машин, монтажник систем утеплення будівель, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник і слюсар-ремонтник.

У Міністерстві пояснили, що завчасно провели моніторинг найбільш затребуваних на ринку праці професій, після цього визначили, які з них потрібно додати в перелік. За даними міністерства, на 2018 рік в держбюджеті закладено майже 120 000 000 гривень для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. У 2016 році уряд затвердив перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється коштом державного бюджету.

Спочатку в списку було 19 професій, зокрема, токар, фрезерувальник, монтер колій, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів, верстатник. Крім того, міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Україна разом з Євросоюзом зацікавлена ​​в модернізації професійно-технічної освіти.

Коментарі