Урбанізований Ірпінь – бути чи не бути? Історія успіху місцевого осередку “Стоп Корупції”

Молодий ірпінський осередок “Стоп Корупції” став на непростий шлях поневірянь і боротьби за своє місто. Активісти знають ворога обличчя й вживають усіх заходів для того, щоб відстояти думку громади. Про проблеми міста Ірпінь та непростий шлях їх вирішення, читайте нижче в цій історії успіху.

ДЕКІЛЬКА СЛІВ ПРО НАС

Ірпінський підрозділ “Стоп Корупції” був створений 16 листопада, однак ініціативна група громадських активістів проводила кампанію проти фейкового генплану міста упродовж всього 2018 року. Ініціаторами виступили місцеві мешканці, які пам’ятають Ірпінь зеленим, спокійним та здоровим містом столичного регіону. Усі ми бачимо альтернативні шляхи розвитку міста на противагу тотальній забудові та урбанізації, якої прагнуть місцеві можновладці.

НАШЕ МІСТО

Так сталось, що місто Ірпінь розташоване в безпосередній близькості до столиці України і в той же час має великі природні території – сотні га лісу та заплаву раніше повноводної річки “Ірпінь”. Таке розташування і перспективність міста зіграли з ним злий жарт – привабили перевертнів із Партії регіонів під прикриттям “Нових облич”.

ПРОБЛЕМА

З приходом до влади в місті Ірпінь представника партії “Нові обличчя” Володимира Карплюка, наше місто змінилося. Тотальна забудова знищує колись зелений Ірпінь, а жага місцевої влади до наживи не гребує ані природою, ані долями людей, оселі яких стали на заваді планам можновладців — забудовників.

Екс-мер Ірпеня Карплюк

За три роки при владі мера-забудовника місто перетворюється нібито на рекламну брошуру європейського міста (для потенційних інвесторів), однак насправді, воно стає загазованним спальним районом Києва, населення якого перевищує 100 тисяч осіб и без жодного зведеного об’єкту інфраструктури.

Від дружніх організацій ми дізнались, що в міській раді, з порушенням процедури збираються проводити громадські слухання щодо затвердження оновленого генерального плану міста Ірпеня, що автоматично узаконить незаконне будівництво, суттєво змінить межі міста та створить сприятливі умови для остаточного знищення заплави річки “Ірпінь”.

МИ ЗАЯВИЛИ ПРО СЕБЕ

Щоб запобігти неправомірним діям з боку чиновників, ми провели зустрічі з дружніми організаціями та повідомили громаду міста про намір влади провести громадські слухання за закритими дверима, залучивши до них представників забудовників та проплачених активістів, а не представників громади міста.

ПОВНА ЗАЛА НЕЗНАЙОМИХ ОБЛИЧ

Влада побачила, що незважаючи на всі намагання приховати від громадськості проведення слухань, про них стало відомо достатньо великій частині громади, тож був вчинений наступний крок.

У час коли слухання мали розпочатися і двері зали відчинились, то виявилось, що зала вщент заповнена людьми з бюлетенями для голосування, натомість звичайні мешканці міста не можуть ні отримати бюлетеня для голосування, ані потрапити до зали, де проводяться слухання.

Стопкорівці тоді потрапили до зали і намагались не дати прийняти злочинне рішення. Проте, рішення таки було прийнято, а генплан міста погоджено на громадських слуханнях.

ТА МИ НЕ ЗГОДНІ

Осередок разом з дружніми організаціями та засобами масової інформації, шляхом проведення прес- конференцій, роз’яснювальної роботи з громадою, публікацій статей в соціальних мережах та друкованих газетах, гуртує громаду, яка подає до міської ради письмові протести проти фейкового генплану, подано позови до суду про визнання громадських слухань такими, що не відбулися.

Завдяки нашим діям ситуація набула широко розголосу, тож влада почала йти на поступки і в особі відставного міського голови заявила, що частина міських кварталів не буде забудована багатоповерхівками, а сам генплан буде доопрацьовано.

ЗАМИЛИЛИ ОЧІ

Як вже це робилося раніше, несподівано була призначена сесія міської ради. Осередку стало відомо, про те, що на сесії будуть намагатися затвердити оновлений генеральний план міста, однак при цьому саме питання навіть не було включене до порядку денного.

ПАЦЮКИ Й КОРАБЕЛЬ

Тоді осередок згуртувався з іншими громадськими організаціями та громадою. Сесія розпочалась, однак, побачивши велику кількість громадян, які прийшли відстоювати свої права, депутати проголосувавши за одне питання, закрили сесію й повтікали через задні двері міськвиконкому, боючись активістів та мешканців міста.

Обурені люди під міською радою

БОРОТЬБА ТРИВАЄ

До проекту генерального плану міста вносяться зміни, частину міста звільняють від перспективи забудови багатоповерхівками. Проте знаючи, на що здатні можновладці, ми розуміємо, що насправді це тільки початок. Боротьба триває...

ДМИТРО ШАПОЧКІН

Точка зору - місце, де кожен може висловити свої думки та поділитися досвідом. Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за зміст матеріала цілком покладається на автора.

Коментарі