УПА і радянські свята: історик розповів, що буде з декомунізацією в разі перемоги Зеленського

03.04.2019 10:45

Володимир Зеленський в разі своєї перемоги на виборах може спробувати згорнути декомунізацію, яку почав і активно проводив Петро Порошенко.

Побоюваннями з приводу політики Зеленського поділився співробітник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд, передає "Діалог.UA".

31 березня в Україні відбулися президентські вибори, на яких до другого туру вийшли шоумен Зеленський і нинішній лідер Порошенко. Гуморист має високі шанси стати президентом після другого туру, який відбудеться 21 квітня. Що буде робити Зеленський в разі перемоги, сьогодні напевно сказати ніхто не може. Він так виразно і не сформулював свою політику.

В ході передвиборної кампанії Зеленський намагався всидіти на двох стільцях – декларував одночасно і проросійські, й прозахідні ідеї. І сьогодні вся країна завмерла в очікуванні. Подобєд побоюється, що після виборів Зеленський цілком може спробувати згорнути декомунізацію, яку останні 5 років цілком успішно проводив Порошенко.

На його думку, гуморист на самому початку свого президентства піде на якийсь показовий популістський крок.

"До таких речей можуть належати питання перегляду мовної політики, питання перегляду декомунізації, питання повернення радянських свят. Можливо, будуть і ширші кроки. Наприклад, військові та армія можуть залишитися без уваги, їм можуть зменшити фінансування", – зазначив історик.

Він уточнив, що це, швидше, буде декларація планів, а не конкретні кроки, оскільки повноважень у президента не так багато, а зробити щось подібне йому не дасть Верховна Рада.

"Те, що стосується пам'яті й увічнення героїв УПА та історичної політики в цілому, то тут навряд чи Зеленський щось змінить найближчим часом. Це все-таки завдання Верховної Ради й це стосується прийняття законів. Переглянути закони так швидко не вдасться", – заявив співробітник Українського інституту національної пам'яті.

Коментарі