“Укрзалізниця” потрапила у великий скандал з купівлею російських запчастин під виглядом чеських

Центр управління виробництвом компанії "Укрзалізниця" повідомив про укладення ряду угод на загальну суму 15,35 мільйона гривень з компанією, яка поставляє в Україну російські запчастини під виглядом чеських.

Переможцем тендеру стала компанія ТОВ "Омега Алькор", яка вказала, що планує поставляти деталі з Росії та Чехії, проте за фактом вся продукція, що поставляється, виготовляється в Росії, повідомляє "Українська Правда".

У заявці на участь у тендері було зазначено, що "Омега Алькор" планує поставляти продукцію російського ТОВ "Каменський завод транспортного машинобудування" і чеського ТОВ "Хай Кволіті індастріз" (High quality industries s.r.o.) з міста Карлові Вари.

Фактичним власником останньої є офшорна фірма Violine Logistic LTD. Керує нею юрист Сергій Заріпов, який в Чехії також обслуговує інтереси російських клієнтів, зокрема керує Alpika company s.r.o. російського бізнесмена Євгена Суботи.

При цьому серед документів, поданих ТОВ "Хай Кволіті індастріз", є лист від ТОВ "Луганський електромашинобудівний завод", в якому надається дозвіл на пред'явлення копій технічних умов луганського підприємства третім особам. Лист датований груднем 2014 року.

Варто звернути увагу на те, що на цей час ТОВ "Луганський електромашинобудівний завод" переніс виробництво в місто Каменськ-Шахтинський Ростовської області в Росії. Формально ж він до цього часу зареєстрований на території окупованого Луганська.

"Укрзалізниця", у свою чергу, направила лист в ТОВ "Хай Кволіті індастріз", в якому дає дозвіл на використання деталей "Луганського електромашинобудівного заводу", з огляду на "позитивний досвід експлуатації". При цьому місце розташування реального виробника в документі не значиться.

Сама ж компанія "Хай Кволіті індастріз" зареєстрована в Карлових Варах в житловому будинку з магазином. Якщо ж звернути увагу на ТОВ "Омега Алькор", що перемогло в тендері на покупку запчастин "Укрзалізницею", можна дізнатися, що воно було зареєстровано в 2016 році по вулиці Тверській, 6 у Києві, навпроти головного офісу "Укрзалізниці".

Засновником товариства є Олена Кисельова з села у Луганській області, директор – Євгенія Нетруненко, яка також очолювала вже ліквідовані луганські фірми "Донбаселектроснаб" і "Електроапарат". З моменту заснування "Омега Алькор" виграло залізничні підряди на 51,71 мільйона гривень.

Інші новини

Коментарі