Українцям планують вдвічі збільшити тариф на вивезення сміття

Українцям можуть вдвічі збільшити тариф на вивезення сміття. Стало відомо, що з ростом тарифу перевізники відходів будуть зацікавлені транспортувати їх на переробний завод, а не на полігон. 

Новину передає "Преса України".

Державне агентство з питань енергоефективності та енергоощадження запропонувало змінити тариф на вивезення побутових відходів. Як зазначається, наразі одна українська сім’я платить за таку послугу в середньому 31 грн на місяць. З цієї суми 20 грн йде на перевезення відходів та 10 грн – захоронення.

Так, в агентстві вважають, що цю суму доцільно збільшити до 65 грн на місяць. Раніше очільник відомства Сергій Савчук заявляв, що для когось це великі гроші, а для когось – ні. За його словами, підняття тарифу обумовлене запуском в Україні галузі з перероблення відходів.

"Сьогодні вигідно вести відходи на полігони, оскільки на полігоні найнижчий податок. Зараз за тонну сплачується 5 грн податку, наше завдання - його підняти хоча б до якихось мінімальних європейських норм, і тоді перевізник буде зацікавлений везти відходи на переробний завод", – пояснив він.

У відомстві нагадали, що плата за вивезення сміття потрапляє під субсидію. Як повідомлялось раніше, Мінфін анонсував монетизацію субсидій. Вже з квітня поточного року українці зможуть зняти кошти з банківських рахунків. Це означає, що вони самостійно сплачуватимуть рахунки за утримання будинків, прибудинкових територій, а також вивезення сміття.

Коментарі