Українцям будуть нараховувати пенсії по-новому

Роль стажу при нарахуванні пенсії для пенсіонерів з великим стажем роботи буде збільшено. Такою є ініціатива при підготовці до другого етапу пенсійної реформи. Вона ж у свою чергу буде реалізована у 2019 році.

Новину передає прес-служба Міністерства соціальної політики України.

З нового року пенсіонери, у яких великий стаж роботи, проте низькі надбавки до пенсії із 2017 року, отримуватимуть пенсії за новим механізмом.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати… Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, що змушує нас виправити декотрі перекоси", – зазначили у Мінсоцполітики.

Додали, що із 2019 року буде вирішена іще одна проблема. Влада перегляне ситуацію із тими пенсіонерами, які отримали пенсію по перерахунку меншу від очікуваного з-поміж тих, хто працював, перебуваючи на пенсії, а потім звільнився.

"Так складається тоді, коли заробітна плата була меншою, ніж до виходу на пенсію. Тобто, стаж дорахували, а коефіцієнт упав. Зараз готуються законодавчі зміни, за якими стаж донараховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватиметься  за бажанням пенсіонера", – зазначили в міністерстві.

Коментарі