Перші 25 доз антитоксину, сироватки проти ботулізму, отримала Україна.

Гуманітарну допомогу надали міжнародні партнери з Представництва Програми розвитку (ППР) ООН. Про це повідомляє "Діалог.UA", посилаючись на "5 канал".

Як відомо, препарати канадського виробництва лікують від 7 видів ботулізму, а також підходять як для дорослих, так і дітей.

"ППР ООН закупило антитоксини проти ботулізму за власні кошти в якості гуманітарної допомоги. Зараз в Європі немає такої потреби в цих ліках, тому що там немає спалахів цієї хвороби – це питання харчової безпеки. Я сподіваюся, що в Україні не буде необхідності купувати ці ліки на довгостроковий період", – зазначив Янтомас Хімстра, директор ППР ООН в Україні.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, зараз там працюють над тим, щоб закупити сироватку від ботулізму та інших хвороб.

"Ми зможемо закупити всі необхідні препарати після внесення змін до закону України про Державний бюджет на 2017 рік. Ми подали заяву на додаткові 20 млн, щоб закуповувати сироватки на інші захворювання, зокрема, правець. Очікуємо, що бюджетний комітет дозволить розподілити кошти за програмами МОЗ ", – зазначила, у свою чергу, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Зауважимо, що з початку року в Україні від ботулізму померли вісім осіб, ще майже – були вражені.

Коментарі