Українці мають на руках понад 800 тисяч одиниць вогнепальної зброї

Стало відомо, скільки вогнепальної зброї мають прості українці. Йдеться про зареєстровану зброю. Також відомо, скільки зброї українці мають на руках нелегально. Так, кількість офіційних «стволів» значно менша, ніж кількість неофіційних.

Новину передає «Преса України».

У Нацполіції розповіли, скільки українців придбали вогнепальну зброю. Як зазначається, станом на 1 січня поточного року в Україні зареєстровано 663 126 власників вогнепальної зброї. Крім того, на руках у них знаходиться 736 918 одиниць мисливської гладкоствольної зброї та 145 859 одиниць мисливської нарізної зброї.

Тим часом в «Українській асоціації власників зброї» відзначили, що кількість незареєстрованої зброї, яка перебуває в особистому користуванні українців, може сягнути до 5 мільйонів одиниць. Йдеться про легку вогнепальну зброю.

Варто зазначити, що у МВС з цього приводу дещо оптимістичніші дані. Зокрема, радник глави МВС Іван Варченко раніше зазначав, що кількість одиниць нелегальної зброї в Україні становить не більше 300 тисяч.

Нагадаємо, у минулому році Нацполіція вилучила у громадян України 1000 незареєстрованих пістолетів, 78 гранатометів, понад 2 тисячі гранат та 72 вибухових пристрої. Крім того, серед вилученої незареєстрованої зброї в українців також зафіксували автомати, обрізи, рушниці та 240 тисяч патронів

До слова, 9 лютого перший заступник начальника поліції України В’ячеслав Аброськін зазначав, що у мирних регіонах України, на Дніпропетровщині та Вінниччині, всього за один день правоохоронці вилучили 9 гранатометів.

Коментарі