Проблеми та непорозуміння в польсько-українських відносинах по історичних сюжетах сьогодні набагато серйозніші, ніж три, п'ять або десять років тому.

Про це повідомляє "Діалог.UA", посилаючись на "Громадське радіо".

"Це дійсно дуже заплутана і сумна для мене тема ... Я б сказав, що проблеми та непорозуміння в польсько-українських відносинах по історичних сюжетах сьогодні набагато серйозніші, ніж три, п'ять або десять років тому", – говорить історик Андрій Портнов.

"Це питання непросте. Тут можна спекулювати, чи були такою точкою певні ініціативи Українського інституту національної пам'яті – а багато польських колег вірять, що це саме так і є. Я думаю, це дуже спрощений погляд. Є думка про те, що це ефект перемоги "Права і справедливості" і на парламентських, і на президентських виборах.

Це консервативна партія, яку очолює Ярослав Качинський – брат загиблого під Смоленськом Леха Качинського. Вчора в Польщі відбулося перше державне офіційне святкування річниці "Волинської різанини", яку польські політичні й наукові еліти досить консенсусно вважають геноцидом, який зробила УПА ", – розповідає він.

Історик також вважає, що політизувати історію – досить дурний і маніпулятивний вчинок глави польського МЗС.

"Міністр Ващиковський, який, на мою думку, озвучив дуже дурні речі, причому не тільки про Україну. Саме про нас він сказав, що з Бандерою Україна не вступить в ЄС. Це взагалі дуже маніпулятивна мітингова теза, тому що незрозуміло, про що йдеться", – зазначає Портнов.

"Я вважаю, що зараз обидві сторони – і польська, і українська – накручують спіраль протистояння. І це досить небезпечно. Тому що у нас, в київському контексті, коли вулицю називають іменем Бандери, мало хто замислюється про те, як до цього поставиться Польща. А з польської перспективи, і Бандера, і Шухевич – це перш за все антипольські фігури".

Нагадаємо, напередодні повідомлялося що в міністерстві оборони Польщі також заявили про недопуск України до Європейського Союзу з Бандерою. До того ж журналісти Німеччини опублікували матеріал, в якому звинувачують главу Міноборони Польщі в зв'язках з політиками Кремля.

Коментарі