Українських школярів годують продуктами без сертифіката якості – експерт

Український споживач не захищений державою від недобросовісних підприємців. Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Він зазначив, що останні кілька років українці живуть в умовах постійного ризику для життя і здоров'я.

"Раніше держава, як у всіх країнах Європи, проводила вибірки продуктів і в магазинах, і на ринках. Все перевірялося, і було розуміння того, яку якість виробляє кожен виробник. І якщо його продукція не збігалася із заявленими в сертифікаті даними - контролери приходили на підприємство і накладали штрафи. Сьогодні ж, у нас виробник виробляє те, що він хоче. Мораторій на перевірки і недореформованість системи захисту прав споживача у цьому винна", – зазначив фахівець.

Дорошенко додав, що не менш актуальним є питання про якість харчових продуктів, що поставляються в школи та дитячі садки.

"Сьогодні підприємець не зобов'язаний отримувати сертифікат (якості – ред.). Наявність даного документа – на розсуд виробника. Якщо йдеться про постачання в торговельні мережі – вони, як правило, запитують сертифікат. А якщо ви свою продукцію продаєте по маленьких магазинах, або поставляєте її в дитячі садки або школи – ви можете сертифікат взагалі не надавати. Тому, тільки один Господь Бог знає, що міститься в таких харчових продуктах", – сказав він.

Експерт додав, що в Україні повинна бути посилена відповідальність за порушення в сфері безпеки харчових продуктів.

Нагадаємо, нардеп Тригубенко завив про те, що Кабмін повинен скасувати мораторій на перевірки постачальників харчових продуктів в дитячі навчальні заклади.

Коментарі