Українських освітян закликали переглянути систему цінностей

27.08.2018 11:40

Лілія Гриневич розповіла, що українські вчителі вперше в історії матимуть профстандарт. Створювали його спеціально в рамках реформи початкової школи. Як відомо, тепер педагогам необхідно поважати особистість дитини та не допускати її перевтому.

Новину передає "Преса України".

У Міносвіти та Мінсоцполітики представили професійний стандарт, який вже затвердили у Кабміні. Йдеться про вимоги до вчителів молодших класів. За словами голови Міносвіти Лілії Гриневич, було визначено, яку кваліфікацію повинен мати педагог, яких принципів навчання повинен дотримуватися, а також які конкретні обов'язки він має.

Зокрема, вчитель, як і раніше, має планувати та здійснювати освітній процес, однак тепер це можливо робити за допомогою комп'ютерів.

"Вперше на національному рівні детально, по поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, яка хоче бути або вже працює вчителем. І це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, які готують майбутніх педагогів", – розповіла вона.

Крім того, у реформованій початковій школі очікують, що вчитель матиме належний моральний вигляд. А саме, він повинен "поважати особистість дитини, бути толерантним, не допускати інтелектуальної та емоційної перевтоми, тримати на контролі "професійне вигорання", розширювати кругозір і "духовну сферу", креативно мислити, відмовитися від стереотипів, переглянути систему цінностей, які заважають особистісному зростанню".

Нагадаємо, цього року першокласники переступлять поріг нової реформованої школи. Так, вони більше гратимуться, а оцінюватимуть їх не за знання, а за особисті якості. До слова, раніше у МОН пропонували прибрати зі шкільних підручників слово "батьки".

Коментарі