Вірус косить ряди українських чиновників. Головне, під час інкубаційного періоду підступна хвороба ніяк себе не проявляє. Людина відчуває себе нормально, чимось керує, або перевіряє оформлення вантажів, збирає податки і приймає важливі рішення.

Про це пише журналіст Кирило Сазонов на сайті blogs.informator.

Але варто правоохоронцям упіймати його з грошима – хвороба вкладає жертву на лопатки в найкоротші терміни. До суду не встигають доїхати.

Ось, наприклад, ректор Національного авіаційного університету Харченко 26 серпня отримав через посередника частину суми в розмірі близько 3 мільйонів гривень (100 тис євро) за підписання наказу про поновлення на посаді у НАУ одного з професорів. Під час обшуку за місцем проживання Харченка детективи НАБУ вилучили готівку на загальну суму близько 5 млн грн (1,5 млн грн, 50 тис доларів США, 70 тис євро, 3 тис фунтів стерлінгів, інша валюта).

Хотіли його в суд відвезти і запобіжний захід обрати, але вірус завдав підступного удару і підозрюваний опинився в лікарні з гіпертонічним кризом. Пізніше, коли правоохоронці пішли, йому відразу стало краще. Набагато. Чоловік встав і пішов додому – а чого даремно ліжко в палаті займати? Але варто було правоохоронцям з паперами наблизитися до місця проживання – знову загострення. Довелося викликати "Швидку допомогу".

Що не кажи, а лиходії з нашого недалекого минулого були яккось міцніші нинішніх. Вкрав, випив – в тюрму. Романтика! А зараз що? Вкрав, попався – викликав "Швидку допомогу" і ось вже людина вражена усіма можливими хворобами. Такі діагнози і загальний рівень здоров'я після затримання чиновників на хабарі, що взагалі незрозуміло – як вони дожили до цього неприємного епізоду у своєму житті.

Дійсно, ці трагічні історії повторюються із завидною постійністю. Іноді здається, що у корупціонерів якась страшна алергія на приміщення судів та людей у формі. Тільки якийсь з цих алергенів поруч і все – практично кома. Пам'ятаєте, як ректора Податкової Академії Мельника затримали і привезли в зал суду? Міцний і бадьорий ще вчора чоловік практично не реагував на навколишній світ і його привезли на кріслі-каталці. Моторошно дивитись було, як згасає людина на наших очах.

На щастя, тоді допоміг метод нетрадиційної медицини. Чарівний браслет ізраїльського виробництва – куди там цирконієвому! В Ізраїлі його для домашнього арешту використовують, а в Україні раптом відкрилися його чарівні цілющі властивості. Варто було підозрюваному цей браслет надіти і знерухомленого додому з суду під підписку доставити – настало різке поліпшення. Чоловік встав з каталки не просто пішов, а побіг. І навіть добіг до кордону, дивом не перестрибнувши прикордонний пост.

Я думав, може їм якийсь укол непомітно роблять, при прийомі на роботу. І якщо ти проявив слабкість і взяв хабар, то запускається внутрішній механізм і через кілька днів – різке погіршення здоров’я. Як при кодуванні від алкоголю, але розтягнутий в часі. Але, схоже, все-таки алергія на в’язницю. На користь цієї версії свідчать численні випадки чудесних зцілень без особливої участі медицини.

Просте звільнення, особливо в комплексі з закриттям кримінальної справи теж іноді дає приголомшливий ефект. Ще вчора в залі суду людина помирала, а сьогодні вже бадьоро йде на своє робоче місце. І якщо не пускають – проривається силою, іноді з рішенням суду про поновлення на роботу. Здавалося б – навіщо ці жертви? Люди бажають тобі добра, всі бачили до якого стану чиновника ця робота довела – помирав у залі суду. І ось знову на ці галери. І здоров’я – море.

Може, якийсь особливий курс лікування чиновникам потрібен? В порядку профілактики. Садити раз на рік кожного в СІЗО на пару тижнів, щоб розвивався імунітет. Замість відпустки на Мальдівах. А що – може спрацювати. Ну і рівень корупції в країні знизимо заодно. Наочний приклад – дуже хороший профілактичний засіб. Народний, можна сказати...

Джерело: ZIK

Автор: Кирило Сазонов

Коментарі