Українські віряни не зможуть відмовитися від ID-карток

Українці не зможуть оформити паспорт громадянина країни у формі звичної книжечки. Верховний суд заборонив відмовлятися від паспорта у формі картки навіть через релігійні вірування.

Новину передає "Преса України".

Вчора, 26 березня, у прес-службі Касаційного адміністративного суду Верховного Суду повідомили, що громадяни України не можуть відмовитись від отримання паспорта у формі пластикової картки у зв'язку з релігійними переконаннями.

"Сьогодні Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні позову", – відзначили у прес-службі.

Як зазначається, Верховний Суд розглядав позов як зразкову справу. Це означає, що рішення у справі є обов’язковим та підлягає виконанню у всіх аналогічних судових спорах.

У минулому році жителька Коростеня Житомирської області Наталія Дігтяр подала позов до суду, у якому вона просила зобов'язати Державну міграційну службу видати їй паспорт за старим зразком, у вигляді книжки, а не картки. Своє прохання вона пояснила тим, що не бажає розміщати свої персональні дані на картці з безконтактним електронним носієм через релігійні вірування.

В результаті Житомирський окружний адмінсуд подав до Верховного Суду позов про законність відмови громадян від ID-карток. Верховний Суд відкрив провадження у цій справі та виніс рішення вчора, 26 березня.

Коментарі