Українські прикордонники звернули увагу на підозрілі автомобілі “російського гумконвою”

У шістдесятій колоні "гумконвою" із Росії слідував спеціалізований автомобіль радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Загалом на Донбас незаконно в'їхало 15 автомобілів нібито із харчами та засобами гігієни, проте їх оглянути українській стороні не вдалось.

Про це заявили у державній прикордонній службі України.

Шістдесятій за ліком, і перший цьогоріч, "гуманітарний конвой" для жителів "ЛДНР" прибув зранку 21 лютого на Донбас. Без жодних дозволів та перевірок 15 автомобілів в'їхали на територію України із РФ.

За даними українських прикордонників, в'їзд "гумконвою" відбувся з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства та узгоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей. Українська міжвідомча група здійснювала тільки візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, заявили прикордонники.

"Всього з 5.50 до 6.30 через російський пункт пропуску "Матвєєв Курган" на в'їзд в Україну надійшло 15 автомобілів "гумконвою". Вантажівки перевозили переважно нібито харчові продукти. Особливістю даної колони було те, що в її складі слідував спеціалізований автомобіль РХБ (радіаційного, хімічного та біологічного – ред.) захисту, який не може відноситися до категорії "гуманітарного" вантажу першої необхідності", – йдеться в офіційному повідомленні Держприкордонслужби.

З відкритих джерел відомо, що автомобілі РХБ застосовують при проведенні протиепідемічних, санітарно-гігієнічних і спеціальних профілактичних медичних заходів. Мережею ширяться чутки про те, що у лавах бойовиків розповсюджують різні вірусні захворювання, отож можна припустити, що такі машини Росія надсилає свої найманцям як таку собі "санітарну допомогу".

Проте за даними Вікіпедії, радіаційний, хімічний, біологічний захист зорганізується також і з метою створення своїм військам необхідних умов для виконання поставленого перед ними завдання в обстановці радіоактивного, хімічного і бактеріологічного (біологічного) зараження, а також з метою маскування своїх дій димами та аерозолями.

Між тим, станом на 9 ранку за Києвом, друга колона на Донбас не в'їхала. Її прибуття, зокрема, у "народних республіках", очікують вже до кінця дня, вівторка 21 лютого.

Нагадаємо, за офіційними даними російської сторони, з Донського рятувального центру МНС в Ростовської області близько четвертої години ранку в сторону українсько-російського кордону вирушили 26 автомобілів, завантажених гуманітарною допомогою, загальна вага якої перевищує 300 тонн.

Коментарі