Українські паралімпійці отримають понад 90 млн грн – Даневич

Українські переможці Паралімпіади отримають обіцяні високі преміальні. За 22 медалі для них передбачено понад $3 млн

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 19 березня, виконувач обов'язків міністра молоді та спорту України Микола Даневич повідомив, що українські паралімпійці отримають заслужені преміальні. Цього року сума винагороди вперше зрівнялась з сумою преміальних олімпійців.

"Інформуємо громадськість, що держава виплатить нашим Чемпіонам і призерам XII зимових Паралімпійських ігор грошові винагороди на загальну суму понад 90 мільйонів гривень", – зазначив Даневич на своїй сторінці у соцмережі.

За золоту медаль, а їх у паралімпійців України цього року 7, держава заплатить 125 тисяч доларів за кожну. За срібну медаль, їх в атлетів теж 7, премія становить  80 тисяч доларів, за срібну, 8 штук, 55 тисяч доларів.

До слова, у 2017 році українська держава преміювала паралімпійців 40 тисяч доларів за "золото", 26 тисячами доларів за "срібло" та 18 тисячами доларів за "бронзу".

Зауважимо, на 12 зимових Паралімпійських іграх українці завоювали 22 медалі та розмістились на 6 місці у загально медальному заліку. Всього у змаганнях взяли участь 30 українських атлетів – 23 учасники та 10 гайдів. Крім того, на цьогорічній зимовій Олімпіаді Україна здобула лише одне "золото". Воно належить Олександру Абраменку, який переміг на змаганнях із фристайлу.