Українська молодь найбільше боїться корупції – опитування

Українці віком 14-29 років зізнались, що найбільше їх лякає корупція. Також стало відомо, чи бояться вони війни та чи довіряють українській владі. Про це йдеться у новому дослідженні.

Новину передає "Преса України".

Німецький Фонд імені Фрідріха Еберта, Центр "Нова Європа" та соціологічна компанія GfK Ukraine провели опитування серед молоді України. Так, респонденти мали відповісти, чого вони бояться найбільше. Результати виявились наступними:

37% опитанах бояться корупції,

36% – війни у регіоні чи світі,

34% – серйозних проблем зі здоров'ям,

32% – соціальної несправедливості та безробіття.

70% респондентів схилилися до думки, що першочерговим завданням українського уряду має бути боротьба за злочинністю та корупцією. Варто зазначити, що у різних регіонах молодь по-різному ставиться до вищезгаданих проблем. Так, жителі півночі, 50% опитаних, критикують хабарництво, в той час як у столиці таких 19%, а на сході – 15%.

Крім того, молоді українці розповіли про рівень довіри до інститутам державної влади. Виявилось, що найменше молодь довіряє ВРУ, 1,81 бали з 5. Тим часом на першому місці довіри розмістилась церква, 2,99 бали. Другому – волонтерські рухи, 2,98 бали, третьому – армія, 2,86 бали.

Що стосується майбутнього, то тут 72% опитаних бажають залишатися в Україні, однак кожен третій хоче емігрувати до Німеччини (18%), США (15%), та Польщі (12%). Як зазначається, опитування проходило у період з липня по серпень поточного року. Молодь зон кризової ситуації та півострова Крим в опитуванні не брала участь. Всього до дослідження залучили 2000 осіб віком від 14 до 29 років.

Коментарі