Україні “не світить” безкоштовна летальна зброя

Стало відомо, що Україні "не світить" безкоштовна летальна зброя. Зокрема, Канада попередила, що таких щедрих подарунків не робитиме, однак підтримає свого союзника іншим способом.

Новину передає "Преса України".

Канадський уряд дав письмову відповідь на звіт Постійного комітету федерального парламенту із питань оборони. У ньому зазначено, що Канада всіляко підтримує Україну, зокрема, виступає за її цілісність. Крім того, канадська сторона готова надати українській зброю, однак не безкоштовно.

"Уряд Канади відданий підтримці України у її зусиллях із підтримки суверенітету, безпеки та стабільності, але не розглядає активно надання летальної підтримки Україні у формі безоплатної передачі летальної зброї від одного війська іншому", – йдеться у відповіді.

Як повідомлялось раніше, голова МЗС Канади Христя Фріланд повідомила, що Україна отримає $4,6 млн для закупки нового медичного обладнання, необхідного для надання першої допомоги. Частина коштів передбачена для навчання українських бійців.

До слова, цього року Канада дала добро на продаж Україні 100 тисяч штурмових гвинтівок. За попередніми даними, з такою пропозицією виступила канадська компанія. Крім того, діалог з українською стороною вже почався. Однак, чи купуватиме Україна нову зброю, наразі невідомо.

Як відомо, про те, що Україна може купувати у Канади зброю стало відомо 13 грудня минулого року. Христя Фріланд зауважила, що українська держава з’явилась у списку тих країн, яким Канада готова продати зброю, однак ініціатив з цього приводу від Києва не поступило.

Коментарі