Україна вживає заходів проти незаконного будівництва Росією Керченського моста: Київ прийняв рішення поглибити дно Азовського моря

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк заявив, що Україна має намір поглибити дно Азовського моря з метою підтримки навігаційних габаритів в Бердянському і Маріупольському портах. Таке рішення стало реакцією офіційного Києва на незаконне будівництво Росією Керченського моста в включеному Криму.

Про це повідомляє "Діалог.UA".

Лавренюк стверджує, що в акваторію Азовського моря вже направлений криголам "Капітан Білоусов" і земснаряд "Меотида" з метою проведення термінових робіт з днопоглиблення.

Київ вирішив провести ряд заходів в Маріупольському та Бердянському портах для підтримки їх навігаційних габаритів. Стверджується, що роботи в даному напрямку будуть проводитися щорічно. Така ініціатива насамперед пов'язана з потенційним введенням в експлуатацію Керченського мосту, який Росія, всупереч порушенням міжнародного права, активно будує в включеному Криму.

У Мінінфраструктури вважають, що судозаходи в морські порти Маріуполя і Бердянська постраждають в першу чергу, це відіб'ється на зниженні їх вантажообігу, зниженні рентабельності металургійних підприємств регіону і зменшення прибутку торгових операторів.

Також на початку серпня стало відомо, що офіційний Київ готує позов до міжнародних судових інстанцій до Росії через збитки, які можуть понести українські порти через будівництво Керченського моста.

Раніше російський експерт Юрій Медовар заявив, що будівництво Керченського моста є абсолютно безглуздою авантюрою Кремля, оскільки він може впасти в будь-який момент.

Інші новини

Коментарі