Україна втратила підприємства у Криму на суму понад 1 трлн грн – Луценко

Юрій Луценко підрахував, скільки підприємств у Криму втратила Україна та як це відбилось на держбюджеті. Генпрокурор також розповів про дії української влади у зв'язку з колосальними втратами.

Новину передає "Преса України".

Український генпрокурор Юрій Луценко виступив на черговому брифінгу. Так, він привернув увагу до анексованого Криму та українських підприємств, які перейшли під контроль тамтешньої "влади". За його словами, російські найманці на півострові захопили понад чотири тисячі українських підприємств. Зокрема, про це свідчать результати розслідувань кримською прокуратурою.

"Загальна оцінка збитків, нанесених державі, гільдія оцінювачів України визначає в розмірі понад 1 трлн гривень (близько $37 млрд)", – додав Луценко.

Генпрокурор повідомив, що нещодавно Україна направила до Міжнародного кримінального суду два нових інформаційних листи. У них українська сторона нагадує про "порушення прав власності на території Криму".

"Ми провели всі необхідні процедури для того, щоб оголосити в рамках нашого законодавства це майно заарештованим, і, відповідно, будь-яка зміна його юридичного статусу буде переслідуватися відповідно до українських, а пізніше, ймовірно, і міжнародних законів", – зауважив він.

Наразі відомо, що у Криму накладений арешт на майно на суму 1,6 млрд гривень, що еквівалентно $59 млн. Як повідомлялось раніше, кримські окупанти заявили про намір продовжити розпродаж нерухомості півострова. За попередніми даними, "влада" Криму збирається заробити на цьому ще один мільярд рублів.

Коментарі