Україна вмовила Польщу скоротити “чорний список” українців

В адміністрації президента Порошенка дізнались, кому з українців Польща заборонила в'їзд в країну. Однак сторони домовились про скорочення так званого чорного списку.

Новину передає "Преса України".

Заступник глави адміністрації президента Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв заявив, що Польща все ж озвучила список персон нон грата. За його словами, в'їзд у сусідню країну заборонено українським чиновникам, громадським діячам та історикам. Він також зауважив, що не всі представлені у списку особи стикнуться з жорсткою забороною.

Так, українська та польська сторони домовились скоротити "чорний список". Відбулося це після зустрічі Єлісєєва з польським колегою, главою канцелярії президента Кшиштофом Щерскім, 17 листопада.

Наразі імена українців, які, як вважають у Польщі, пропагують антипольські та антиєвропейські цінності, не розголошують. Однак, нещодавно прикордонники сусідньої країни не пустили Святослава Шеремета, відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій.

Нагадаємо, українсько-польські відносини ускладнились у зв'язку з рядом невирішених історичних питань між двома країнами. У Польщі вважають, що Україна уникає їх вирішення, а деякі чиновники відкрито роблять гучні антипольські заяви. Саме після цього у МЗС Польщі вирішили створити список українців, яких не пускатимуть до країни. Крім того, у міністерстві зауважили, що ці люди дізнаватимуться про те, що вони не можуть відвідати країну лише на кордоні.

Тим часом Україна заявила, що ніхто з українських чиновників не займає антипольської позиції, та вона готова вирішити всі питання, які хвилюють її союзника Польщу.

Коментарі