Україна визнає Росію агресором на законодавчому рівні

Росію буде названо агресором – вперше на законодавчому рівні – у законі про реінтеграцію Донбасу, який вже найближчим часом буде поданий на розгляд Верховною Радою. Документ готовий на 99,9%, заявила представниця президента в парламенті Ірина Луценко.

Новину повідомляє "Преса України".

"Завершений закон по реінтеграції Донбасу, тобто, закон про державну політику України та напрямки державної політики з повернення і відновлення Донбасу", – наголосила І.Луценко.

Вона уточнила, що "це проект, фактично, на 99,9% завершений, розглянутий".

"Відбулися навіть консультації з нашими партнерами в "нормандському форматі", - сказала І.Луценко.

"До консультацій з приводу цього закону були долучені й США, експерти й фахівці. І я можу сказати, що він на 99,9% уже готовий до внесення і реєстрації в парламенті", - вказала представник Президента у ВР.

Також І.Луценко сказала, що відповідний законопроект напрацьовувався за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації Президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції.

"Він (законопроект - ред.) є повноцінний. Тут введені дуже серйозні новели, які почує парламент. І я думаю, що окремі моменти з цього закону будуть також і в посланні Президента до Верховної Ради", – зазначила вона.

Вона також наголосила, що в новому законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття Росія-агресор. Також згідно з новим законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, раніше спікер парламенту Андрій Парубій повідомляв, що законопроект, що передбачає план повернення Донбасу до складу України, вже надійшов до Верховної Ради. Однак він поки остаточно не узгоджений, тому знаходиться на етапі реєстрації.

Коментарі