Україна розповість ООН і ЮНЕСКО про варварське викрадення росіянами артефактів в Криму

Росія продовжує грабувати анексований Крим. Агресор масово вивозить з півострова цінні археологічні артефакти. В черговий раз Мінкульті України забили з цього приводу тривогу.

Про це повідомляє "Діалог.ua". Українці відзначили, що росіяни з викрадених в Криму цінностей влаштували в Москві виставку під назвою "Пантікапей і Фанагорія. Дві столиці Боспорського царства". Там окупанти цинічно показали близько 450 безцінних кримських артефактів від 7 століття до н.е. і до 1 століття н.е.

У Мінкульті нагадали Росії, що міжнародна спільнота визнає її країною-окупантом. Цей ганебний статус накладає на РФ ряд зобов'язань, серед яких і захист культурних цінностей на захопленій території. Однак окупант грубо плює на міжнародне законодавство.

Своїми діями, відзначають українці, РФ порушує такі основоположні документи, як Конвенцію про закони й звичаї сухопутної війни, Конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Конвенцію про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному вивезенню, ввезення та передачі культурних цінностей, Конвенцію про охорону всесвітньої культурної спадщини та інші.

В Україні підкреслили, що не залишать без уваги варварське поводження агресора, направивши скарги в ООН і ЮНЕСКО.

Нагадаємо, раніше Тимчук оприлюднив список відомих російських археологів, яких оголосять в міжнародний розшук за розкопки в анексованому Криму.

Інші новини

Коментарі