Україна приєднається до Конвенції про захист дітей

Президент Петро Порошенко збирається захистити українських дітей-сиріт. Він ініціював приєднання до Конвенції про захист дітей.

Новину передає "Преса України".

Український президент Петро Порошенко зареєстрував у парламенті новий законопроект. Так, він стосується приєднання України до Конвенції про захист дітей. 12 жовтня документ передали на ознайомлення профільному комітету. Порошенко вважає, що такий крок української держави допоможе захистити дітей без батьків та тих, які позбавлені батьківського піклування.

"Держава повинна створити такі умови, щоб кожна дитина-сирота була влаштована на виховання в сім'ю. Однією з можливих форм передачі дитини на виховання в сім'ю є міждержавне усиновлення", – зазначив Петро Порошенко у пояснювальній записці.

Після того, як депутати ВРУ підтримають ініціативу президента, зміниться процедура усиновлення українських сиріт іноземцями. Зокрема, цей процес обіцяє бути "прозорішим" та гарантуватиме, що усиновлення проводиться у найвищих інтересах дитини. Як пояснюють експерти, Конвенція про захист дітей передбачає створення системи співробітництва між державами. Вона в свою чергу унеможливить викрадення, продаж чи торгівлю дітьми.

 

Коментарі