Україна піднялась у рейтингу міжнародної антикорупційної ініціативи Transparency International “Індекс сприйняття корупції”

Україна піднялася на одну позицію вище у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції". Однак динаміка росту держави зменшилась в два рази. 

Про це йдеться у доповіді міжнародної антикорупційної мережі Transparency International, повідомлять журналісти "Стоп корупції", які взяли участь у презентації дослідження за 2017 рік.

Серед учасників заходу були Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ТІ Україна; Карім Моркос, тимчасовий повірений у справах посольства Канади в Україні; Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України; Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також народні депутати та дипломати.

"Україна здобула 30 балів зі 100 можливих у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції" (CPI) за 2017 рік і посіла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце зі 176 країн). Але в динаміці результати минулого року нижчі (1 бал проти 2) ніж у 2016 році", – зазначають в організації.

Серед причин, які допомогли Україні піднятися на сходинку вище – початок роботи НАБУ і САП, продовження роботи реєстру електронних декларацій, функціонування реформи державних закупівель, обов’язкове використання системи ProZorro, реформа ринку газу та кроки з дерегуляції.

Крім того автори відзначили зниження рівня корупції в поліції та зменшення кількості випадків, коли бізнес змушений давати хабарі", – зазначили автори презентації.

"Плюс один бал щорічно це мало. Ми можемо досягти набагато більшого завдяки створенню Антикорупційного суду, продовженню судової реформи, посиленню спроможності слідчих органів, припиненню міжвідомчої боротьби", – додали в антикорупційній організації.

Усі учасники одностайно підтримали таку позицію та наголосили на тому, що зміни потрібно впроваджувати негайно.

Окрім оприлюднення результатів були також озвучені світові тенденції та рекомендації для уряду на 2018 рік.

Водночас у рейтингу СРІ Україна вперше з 2010 року випередила Росію (29 балів), яка не покращила свої позиції за минулий рік.

Однак результати сусідніх країн вищі, ніж в України: Польща — 60, Словаччина — 50, Румунія — 48, Угорщина — 45, Білорусь — 44, Молдова — 31.

Коментарі