Україна неухильно втрачає своїх громадян через міграцію в країни Євросоюзу – аналіз США

Виявилося, що громадян України в більшості європейських держав приймають прихильно, на відміну від біженців з Азії та арабських країн. Уже зараз українці становлять найбільшу національну меншину в Чеській республіці. І цей процес вже незворотній.

Масовий від'їзд українців на роботу в східні країни Європейського Союзу став причиною серйозної демографічної кризи в самій Україні. Про цю проблему йдеться в дослідженні неурядового аналітичного центру США Atlantic Council, передає "Українська правда".

Як з'ясував автор статті, останнім часом в країнах Східної та Центральної Європи стало дуже популярним запрошувати українців на роботу. Вони вже становлять найбільшу нацменшину в Чеській Республіці, а протягом десятиліття можуть стати домінуючим меншістю в містах всього східноєвропейського регіону. Згідно з опублікованими даними, першою причиною "великого переселення" є той факт, що корінне населення цих країн також скорочується.

"Центральна та Східна Європа страждають від демографічного спаду, який загрожує звести нанівець політичний і економічний прогрес, досягнутий за останню чверть століття", – йдеться в дослідженні.

Друга причина, на думку автора, полягає в тому, що українські гастарбайтери набагато зручніші для європейців, ніж африканці чи азіати, чия міграція в ЄС відбувається вже дуже давно. І причина тут політична.

"Електорати в цих країнах демонстрували незгоду з неєвропейською імміграцією і мультикультурністю", – йдеться в статті.

Наступною вагомою причиною, яка впливає на міграцію, автор називає економічний спад і військовий конфлікт в самій Україні. Він змушує громадян шукати кращої долі в далеких країнах, адже в Україні найнижча зарплата в Європі.

Коментарі