Україна допоможе Індонезії, яка постраждала від стихійного лиха

Петро Порошенко дав добро на те, щоб зібрати та відправити з України гуманітарну допомогу Індонезії, де кількість загиблих перевищила 1500 осіб. Президент пояснив, чому хоче допомогти цій країні.

Новину передає "Преса України".

У прес-службі Петра Порошенка повідомили, що Україна організує гуманітарну допомогу Індонезії, яка стала жертвою стихійного лиха на минулому тижні. Український лідер розпорядився, щоб Кабмін негайно зробив необхідні кроки.

За словами Петра Порошенка, Індонезія завжди голосувала за підтримку українських резолюцій в ООН. Тому він вважає державу в Південно-Східній Азії "дуже близькою, не дивлячись на відстань".

"Українська допомога харчовими продуктами, ліками може врятувати життя. Це позиція справжнього друга і партнера. І ми завжди відкликаємось на подібні заходи" – зауважив Порошенко.

Сьогодні, 5 жовтня, стало відомо, що жертвами нищівного землетрус та цунамі на індонезійському острові Сулавесі стали 1558 людей. Днем раніше, 4 жовтня, повідомлялось про загибель 1424 людей. Рятувальні роботи досі продовжуються.

За даними ООЕ, 200 000 людей потребують гуманітарної допомоги. В зону катастрофи почала надходити перша міжнародна допомога. Зокрема, з Великої Британії Австралії. Спочатку Індонезія не хотіла приймати гуманітарну допомогу, сподіваючись самотужки впоратись з наслідками катастрофи. Однак згодом індонезійська влада дала добро на отримання зовнішньої допомоги, зауважуючи, що знадобляться роки для наведення порядку у регіоні.

Зазначимо, індонезійці почали шукати речі першої необхідності та їжу в магазинах, спонукавши служби безпеки вдатись до радикальних дій. Так, мародерів попередили, що за крадіжки їх розстрілюватимуть.

Коментарі