Ухиляння від сплати податків – це спадкове? Батько агрорейдерки Софієнко отримав громадську підозру

18.04.2019 13:26

Не сплачує податки та збори і є співучасником фінансових махінацій дочки. Батькові скандальної агрорейдерки та поплічниці екс-міністра Присяжнюка Лесі Софієнко вручили громадську підозру. Активісти ГО "Стоп корупції" у ході розслідування оприлюднили докази порушень податкового законодавства з боку Степана Стефанишина. Усі деталі викликали у тексті громадської підозри. 

"Повідомляємо Степану Стефанишину, що він підозрюється в ухилянні від сплати податків та співучасті у фінансових шахрайствах, тобто кримінальних правопорушеннях, які передбачені ч.3 ст.212 КК України.

Громадським розслідуванням встановлено, що гр. Стефанишин Степан Михайлович є офіційним власником елітного автомобіля "Mercedes–Benz Maybach S600" 2015 року випуску (універсальний номерний знак АА0000АА), вартість якого становить 6 500 000 грн.

Доходів, які дозволяють придбати Стефанишину С. М. вказаний транспортний засіб, не встановлено.

Натомість, як стало відомо, користується та розпоряджається автомобілем донька Стефанишина С.М, Софієнко Л.С., яка не декларує доходи в Україні та є фігуранткою кримінального провадження, зареєстрованого 7.03.2018 року, за підозрою у навмисному ухилянні від сплати податків та зборів в особливо великих розмірах.

Факт реєстрації автомобіля на гр. Стефанишина може бути схемою фінансових махінацій приховання майна і прибутків від державних органів, а також з метою ухиляння від сплати податків та (тобто кримінальних правопорушень). Таким чином гр. Стефанишин С.М. виступає співучасником кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Як вбачається з оприлюдненого на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України переліку автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 (звітного) року, автомобіль "Mercedes–Benz Maybach S600" 2015 року випуску підлягає оподаткуванню.

Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування.

Відповідно до офіційного розрахунку вартості транспортних засобів для цілей оподаткування автомобілів транспортним податком (п. 267.2 ст.267 Податкового кодексу України", середньоринкова вартість вказаного транспортного засобу, розрахована за Методикою, затвердженою Постановою КМУ № 66 від 18.02.2016 р., становить 2 880 639,72 грн. Сума автомобільного податку складає близько 25 000 грн.

Натомість громадськість підозрює Стефанишина С.М. у несплаті транспортного податку, тобто в ухилянні від оподаткування.

Своїми протиправними діями Стефанишин Степан Михайлович підозрюється у кримінальних правопорушеннях, які передбачені ч.3 ст.212 КК України", ідеться у тексті громадської підозри, яку передали Стефанишину.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X