Угорщина закликала відправити місію ОБСЄ на Закарпаття

Угорщина офіційно заявила, що через нестабільну ситуацію в Україні місія ОБСЄ має функціонувати не лише на сході країни. Так, угорська сторона відреагувала на напад на офіс організації закарпатських угорців в Ужгороді.

Про це повідомляє прес-служба угорського уряду. Новину передає "Преса України".

Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини випустило заяву щодо нападу на штаб-квартиру партії "Товариство угорської культури Закарпаття", що в Ужгороді. Представники угорської влади засудили напад та закликали українську сторону належним чином відреагувати на подію.

"Ми очікуємо, що українська влада знайде злочинців якомога швидше і дізнаються, що їх мотивувало зробити подібні дії. Ми очікуємо, що українська влада буде гарантувати безпеку закарпатських угорців", – йдеться у заяві угорського МЗС.

На тлі цих подій у МЗС Угорщини зауважили, що спостерігачі ОБСЄ мають працювати не лише на сході, а й на заході України.

"Ці події підтверджують легітимність угорської ініціативи, згідно з якою спостерігачі ОБСЄ в Україні мають бути присутні не тільки в східній частині країни, але і в її західній половині", – зазначено в заяві.

Нагадаємо, у неділю, 4 лютого, невідомі кинули "коктейль Молотова" у будівлю товариства угорців в Ужгороді. Віце-прем'єр міністр України В'ячеслав Кириленко прокоментував подію. За його словами, в Ужгороді "діяла рука Кремля". Він також зауважив, що українсько-польські відносини теж погіршуються через московський вплив.

Коментарі