У Запоріжжі з УПЦ МП вигнали священика, який молився за ЗСУ

Отець Ігор Савва більше не служитиме у храмі Московського патріархату, що у Запоріжжі. Його замінить новий священик з не проукраїнською позицією.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 12 березня, стало відомо про інцидент в одній з церков Московського патріархату у Запоріжжі. Так, священика Ігоря Савву позбавили приходу через його проукраїнську позицію. Останній молився за перемогу ЗСУ. За словами вірян, він також відмовлявся згадувати в богослужіннях російського патріарха Кирила.

Отець Ігор вже прокоментував подію.

"Якщо на Україну напали, то це зло, і церква не може бути осторонь цього зла, вона повинна висловити свою думку. Тому, напевно, це найголовніша тема, через яку висловлювалися до нас претензії, до мене особисто", – заявив він.

За попередніми даними, священика попереджали, що його може чекати покарання за таку позицію. В результаті 11 березня йому повідомили, що він більше не служитиме у храмі. Представники єпархії зробили це у супроводі молодих хлопців "спортивної зовнішності".

Тому у храмі буде новий священик, якого обере Московський патріархат. Тим часом митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука обговорювати подію з журналістами чи вірянами не захотів.

До слова, деякі небайдужі до священика люди заявили, що в знак протесту та підтримки отця шукатимуть іншу церкву.

Коментарі