У ВРУ спробують надати Бандері звання Героя України

В Україні вкотре спробують надати Степану Бандері звання Героя. Так, після невдалої спроби Ющенка зробити це, ряд українських нардепів закликав Порошенка вирішити це питання.

У Верховній Раді України був зареєстрований новий законопроект, автори якого звертаються до президента Петра Порошенка з закликом надати Степану Бандері звання Героя України (посмертно).

З такою пропозицією виступили Максим Бурбак, Андрій Кот, Михайло Бондар, Юлій Мамчур та інші народні обранці. Як зазначається у пояснювальній записці, Степан Бандера був "одним з головних ініціаторів проголошення акта відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, розгортання визвольної діяльності ОУН та створення Української інстанційної армії, провідної боротьби за українську державність проти радянських та німецьких окупаційних режимів".

"Степан Бандера став втіленням та символом боротьби за незалежність України", – також наголошують депутати.

Нагадаємо, у 2010 році тодішній президент Віктор Ющенко надав Бандері звання Героя України. Однак згодом Донецький окружний адміністративний суд випустив постанову, згідно з якою указ скасували. Тоді судді посилались на те, що Бандера не мав українського громадянства, а це одна з умов присвоєння звання Героя.

"Ціллю прийняття даного проекту є чесне зауваження героїзму та самопожертвування, вкладу Степани Бандери у становлення незалежної Української держави, надання йому звання Героя України (посмертно), що є вищим ступенем відзнаки в Україні", – додали нардепи.

Коментарі