У водній поліції Києва запевнили “СтопКор”, що передали справу піщаних нелегалів з Видубичів до суду

30.08.2017 16:05

Водна поліція Києва передала усі матеріали справи про незаконну діяльність з видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі до Дарницького районного суду. Розгляд справи за попередньою інформацією відбудеться завтра, 31 серпня о 14.00. Про це активістів "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" запевнив т.в.о. заступника начальника водної поліції Києва.

"У відомстві додали, що розуміють резонансність справи, масштаби діяльності піщаних браконьєрів та тримають хід розслідування на контролі", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що через діяльність великої точки з видобутку піску у Голосіївському районі активісти "Стоп корупції" звернулись до Київської місцевої прокуратури № 1, до Голосіївського ВП ГУ НП та Дарницького районного суду, де за попередньою інформацією завтра, 31 серпня, має відбутись розгляд справи.

Додамо, громадські активісти вимагають ліквідації нелегальної точки, арешту спецтехніки та конфіскації видобутих надр.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За інформацією представників ГО "Демократичний контроль", за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

"Точка працює на березі Дніпра. За нашими підрахунками, за добу ділки намивають близько 10 тис м куб піску. Доставлять пісок з місця видобутку баржами й тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку

браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів.

За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой", але не змінило принципів роботи. Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За нашими даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Проте це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки по вулиці Промисловій.

На береговій лінії проклали трубу з земснаряда до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ "Мостобуд". Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис. м. куб. на добу", – розповіли у ГО "Демократичний контроль".

 

Коментарі