У “війні” між українськими відомствами США стали на бік НАБУ та САП

У США продовжують наголошувати на необхідності дати НАБУ та САП можливість боротися з корупцією в Україні. Така заява пролунала після того, як у ГПУ назвали апарат НАБУ нелегальним. Представники ФБР нагадали, що у відомствах працюють професіонали, зокрема американські.

Новину передає "Преса України".

Федеральне бюро розслідувань США нагадало, що у 2016 році міністерство прийняло з НАБУ Меморандом про взаєморозуміння. Це означає, що американська сторона має право надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі (САП) певну допомогу під час їх розслідувань.

Так, у НАБУ працюють співробітники ФБР, однак на тимчасовій, ротаційній основі. Оперативними агентами вони не є.

"ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом про взаєморозуміння. Ми цінуємо наші відносини з НАБУ та САП, а також вважаємо, що їх співробітники – професіонали, які заслуговують довіри. НАБУ та САП – ще молоді організації, які зіткнулися з великими викликами в роботі, яку вони робили для України", – наголосили у міністерстві.

У ФБР особливо наголосили на тому, що й надалі підтримуватимуть НАБУ та САП. Крім того, у США додали, що всі правоохоронні органи України повинні працювати спільно. На що українські експерти зауважили, що ні про яку співпрацю не може йти мова, адже корупціонери, перш за все, "сидять" у відомствах.

Нагадаємо, ГПУ назвала весь апарат НАБУ нелегальним. Тим часом у НАБУ взялись за розслідування факту незаконного збагачення генпрокурора України Юрія Луценка. Крім того, у відомстві зауважили, що ГПУ зірвала важливу спецоперацію з викриття корупціонерки.

До слова, директора МВФ Крістін Лагард теж заявила, що прогрес у становленні незалежних антикорупційних органів в Україні може бути підірваний. За її словами, влада повинна захистити НАБУ та САП. Однак тим часом БПП та НР намагаються підбурити депутатів проголосувати за законопроект про парламентський контроль над антикорупційними органами. Якщо його приймуть, президент Петро Порошенко матиме право звільнити керівника НАБУ, якщо той здійснить адміністративне правопорушення.

За попередніми даними, сьогодні, 7 грудня, законопроект не розглядатимуть. Про це заявив депутат Мустафа Найєм, наголосивши, що поки НАБУ та САП у безпеці.

Коментарі