У Вінницькій ЦРЛ пацієнти оголосили голодування після затримання лікаря з міченими грошима

Після резонансної НП, коли наприкінці минулого тижня у Вінницькій районній лікарні проводилися обшуки і був заарештований ортопед-травматолог із круглою сумою коштів, уся ЦРЛ досі стоїть на вухах.

9fba27a962d5efa9f5350cc5bf5106ab_L

За інформацією обласної прокуратури, згаданий лікар вимагав та отримав у пацієнта-пенсіонера, інваліда другої групи 2 тис. доларів США та 8 тис. гривень за сприяння в організації та проведенні операції із заміни тазостегнового суглоба. Колеги ж затриманого стверджують, що гроші були призначені не на "хабар", 60 тис. грн. – ціна протеза, який пацієнт разом з лікарем мали замовити у фірми-виробника, пише 33kanal.com

Але замість того, щоб перерахувати необхідні кошти на банківський рахунок фірми, хворий приніс готівку лікарю і, посилаючись на свою некомпетентність, вмовив медика самому здійснити перерахунок... Із цими коштами й затримали травматолога... Вінницький міський суд призначив для нього заставу у мільйон гривень. Це ще більше обурило як пацієнтів затриманого лікаря, так і його колег. Вже наступного дня після арешту лікаря хворі оголосили голодування.

0_5b34cc45bb3675069be20b04a7a9ffc9

У дев'ятій палаті хірургічного відділення Вінницької ЦРЛ на стаціонарному лікуванні четверо жінок похилого віку. Одній з них уже 75, але, незважаючи на свій вік та стан здоров'я, вирішила голодувати.

– Це моя позиція у відповідь на злочин, який чинять над моїм лікарем — Андрієм Рубленком. Подивіться на мою ногу, а ось знімок — на ньому видно до десятка металевих штирів, через які я не могла ходити. Вже рік прикута до ліжка, ніхто не хотів братися за операцію. А Андрій Михайлович не побоявся. Праву ногу зробив, мав прооперувати ліву, але його затримали. Це несправедливо! Він не міг грошей взяти. Я вдова ліквідатора Чорнобиля, що з мене візьмеш?.. Запитайте інших хворих, тут ніхто нікому не платить, навіть медсестрі, вони усі й так біля нас бігають. А якщо хтось хоче подякувати, то це в усьому світі не забороняється, — каже 75-річна Марія Петрівна.

– Лише він береться за операції з нервовими закінченнями, так ювелірно ніхто не працює. Мене прооперував і ні копієчки не взяв... За що його арештували, зводять наклепи? Чому не садять за грати тих, хто пограбував свій народ на мільярди, відпускають їх за кордон? Де справедливість? —обурюється Олеся Назарівна.

Марія Язвинська запевняє, що не візьме й крихти у рот, поки не випустять її лікаря.

– Мені все одно вмирати, бо несила такий біль терпіти, то хоч якось підтримаю свого лікуючого. Ви напишіть, щоб відпустили його, нехай оперує, бо не можу більше мучитися...

Медичний персонал хірургічного відділення підтримує пацієнтів у боротьбі за їхнього лікаря. Медсестри оголосили збір коштів на заставу.

– Суд присудив мільйон гривень, де у нього такі гроші? Андрій Михайлович батько двох неповнолітніх діток, дружина у декреті. Тому вирішили самі збирати гроші, хто скільки може здає. За першу добу майже 10 тисяч зібрали, — розповідає старша медсестра відділення Валентина Марущак. — Заради цього лікаря готові на все, бо і фахівець, і людина він гарна. До нього хоч посеред ночі подзвони за порадою, він відгукнеться.

Якщо у хірургічному відділенні медичний персонал та пацієнти захищають та виправдовують затриманого лікаря, то поза його межами деякі співробітники лікарні розповідають, як травматологи "торгували" протезами з гуманітарної допомоги.

– Це нісенітниця, — стверджує старша операційна медсестра Тетяна Крещенко. — Кожен ендопротез підбирається індивідуально, залежно від стану кістки хворого. Разом із протезом фірма надає валізку з інструментами, без яких не можна здійснити операцію. Можливо, колись і приходили по "гуманітарці" протези, але навряд чи вони комусь підійшли...

– Ситуація із затриманням нашого колеги і усі ці плітки лише дестабілізують роботу лікарні. Комусь невигідно, що до нас йдуть лікуватися не лише хворі з Вінницького району, але й з Вінниці та інших районів. Бо тут страхові внески не змушують платити, лише іногородні можуть внести посильну благодійну допомогу. Вже давно йде мова, що Вінницьку райлікарню треба "порізати", щоб мешканці району лікувалися у міських медичних установах. Схоже, прогнози можуть справдитися, — припускає завідувач хірургічним відділенням Микола Сіньковський.

Затримання ортопеда-травматолога – це лише початок кампанії проти колективу Вінницької ЦРЛ на чолі із головним лікарем.

У прокуратурі області повідомляють, що на даний момент проводиться досудове розслідування, опитуються свідки. А от сам пацієнт, з якого начебто лікар вимагав гроші, зараз на лікуванні за кордоном...

Слід зазначити, що після публікації до редакції телефонували читачі і повідомляли, що у всіх профільних державних медичних закладах доводиться платити за протезування, відрізняється лише ціна — плюс-мінус 5 тисяч...

Джерело: Голос Народу
Автор: Людмила ПОЛІЩУК
Фото: Сергія ХІМІЧА

Пізніше стало відомо, що адвокати затриманого травматолога домоглися зміни суми застави з мільйона гривень до ста тисяч. Рідні та колеги уже зібрали необхідні кошти, і лікаря відпустили додому.

Коментарі