Іноземці діяли за бандитською схемою – вивезення у ліс.

У вівторок, 25 липня, у Вінниці поліція провела спецоперацію із затримання громадян Йорданії, які займалися фактично рекетом, повідомляє видання iVin. Як повідомили у відділі комунікації обласної поліції, у лютому цього року троє молодих йорданців затягли 24-річного вінничанина у BMW та вивезли за межі міста. Погрожуючи ножем та фізичною розправою, зловмисники змусили потерпілого написати кілька розписок про отримання позики в розмірі 40 тис. дол. Аби прискорити виплату неіснуючого боргу, 16 липня на одній з вулиць Вінниці рекетири знову викрали свою жертву, вивезли у Жмеринський район, де побили й нагадали про погашення частини "боргу".

За грошима потерпілому довелося звертатися до родича, телефон якого він назвав викрадачам. Один із йорданців зателефонував за вказаним номером та запросив у чоловіка за звільнення племінника 3 тис. доларів. Гроші той мав принести до кінця дня, інакше хлопець буде вбитий. Викраденого вінничанина нападники силою тримали в орендованій квартирі. Звільнили свою жертву вони лише після того, як родич приніс гроші та закордонний паспорт як заставу за решту суми.

25 липня оперативники затримали банду під час передачі їй решти "боргу". Троє 24-річних жителів Йордану цього року закінчили навчання у вінницькому університеті та до кінця липня мали покинути територію України. Далі з'ясувалося, що потерпілий на замовлення правопорушників привіз їм з-за кордону автомобіль. Згодом іноземці вирішили повернути автомобіль та вимагали повернення грошей в сумі 3 тис. дол. Потерпілий пообіцяв повернути кошти після продажу машини. На це іноземці не погодились, а наказали потерпілому збирати гроші з відсотками – 40 тис. дол.

Затриманим інкримінують три статті ККУ: вимагання, незаконне позбавлення волі або викрадення людини та викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток. За це їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

 

Коментарі