У “СтопКорі” впевнені, що активістів проекту на Буковині намагаються залякати

Активістів «Стоп корупції» з Чернівецького осередку проекту намагаються залякати, а ситуацію в регіоні дестабілізувати. Такі припущення у соцмережі висловив координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала.

«Безлад у Чернівцях продовжується. Сьогодні вночі невідомі спалили авто активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні. На початку березня Валерія жорстко побили. І от нова акція залякування. Акцентую увагу: Валерія намагаються саме залякати. Як й іншого представника «СтопКору» Миколу Петіченка, на якого також скоїли напад. Не виключаю і більш глобальні причини цих випадків. Буковину намагаються дестабілізувати. Зокрема, і сили ззовні. Намітилась і глобальна внутрішня розбірка. Клани контрабандистів, голова митниці Салагор, силовики, губернатор... У цій конструкції борці неугодні усім сторонам.

Питання в тому, хто з них замовив це жахіття? І очевидно, що правоохоронні органи не справляються з ситуацією. Безпека нижче плінтуса. За скоєні напади донині нікому не оголосили підозру. Нікого не затримали! Хоча і робиться слідством не мало. Назначено купу експертиз. Тільки результатів нуль. Про репост. Уся надія на громадський резонанс. Боротися з корупцією в Україні стає небезпечно. У країні реально внутрішній фронт...», – написав координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

Нагадаємо, невідомі підпалили автівку чернівецького активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні. Підпал ставався о другій годині ночі 26 березня. Активіст пов’язує інцидент зі своєю активною антикорупційною діяльністю і вважає знищення свого майна спробою залякати його.

На місці підпалу машини активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні працівники слідчо-оперативної групи знайшли пляшку із запальною сумішшю. На місце події викликали кінолога, собака взяла слід зловмисника. Палій тікав між житловими будинками до траси, де, ймовірно, на нього чекала автівка. Про це розповів сам активіст «Стоп корупції» Валерій Аіріні.

Зазначимо, на активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні 7 березня напали невідомі особи. Четверо чоловіків жорстоко побили нашого колегу біля під’їзду його будинку.

«У той момент, коли Валерій Аіріні виходив з дому, на нього накинулись спритники з арматурою. Наразі чоловік уже прийшов до тями й перебуває у лікарні. Ми з’ясовуємо усі обставини нападу. Але пов’язуємо цю криваву розправу виключно з професійною діяльністю Валерія. Останнім часом він як громадський активіст та журналіст почав проводити низку розслідувань щодо корупційної діяльності правоохоронців регіону. Ідеться про прокуратуру та митницю. Ми більш ніж упевнені, що нашого колегу замовили місцеві правоохоронці-корупціонери, а напад здійснили їхні поплічники», – розповів голова чернівецького осередку «Стоп корупції» Микола Петіченко.

Додамо, що 9 березня двоє молодиків напали на голову чернівецького представництва «Стоп корупції» Миколу Петіченка. У цей момент наш колега виходив з магазину, а нападники вискочили з машини й почали бити активіста молотком. Спритники мітили у скроню.

«Ми пов’язуємо ці спроби жорстокої та кривавої розправи над нашими колегами з їхньою професійною діяльністю та серією їхніх резонансних розслідувань проти корупційних схем у місцевій прокуратурі та митниці», – зазначили у «Стоп корупції».

Коментарі