У “СтопКорі” розкрили схему роботи “приватного кордону” на Закарпатті та оприлюднили прізвища основних фігурантів

На Закарпатті прокуратура провела понад 100 обшуків у фігурантів незаконного захоплення земель прикордонної смуги, а також організаторів незаконного виготовлення і розповсюдження наркотиків. Журналісти "СтопКору" розібрались, хто стоїть за групами впливу та контролює потоки контрабанди та наркотрафіку у регіоні.

Деталі у Фейсбуці розкрила журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук.

"Після масштабної стрілянини в Мукачевому в 2015 році, коли бандити нардепа Михайла Ланья разом з правоохоронцями обстріляли правосеків, які заважали їм займатися контрабандою, на Закарпатті пройшла ротація працівників СБУ. Тоді з місцевих там нікого не залишили. Історія стрілянини 2015 тісно пов'язана з проведеною останньою спецоперацію.

Бо Докі – один з членів угруповання, відомого на Закарпатті як "блюківські", яке підконтрольне Михайлу Ланью. Дане угруповання має свої протиправні спрямування на ділянці Мукачівського прикордонного загону. Спеціалізація – контрабанда. Саме Докі відповідав за ділянку "зеленого" кордону в межах ВПС Лужанка - Косино.

Перший, хто почав розплутувати історію з "приватним кордоном" – юристи Мукачівського прикордонного загону. Проте незабаром після такого початку у головного юриста прикордонного загону біля дому згоріла машина. Ну на збіг ніяк не схоже…

Потім були публікації в ЗМІ, виїзди на приватний кордон військового прокурора (на той час) О. Цицика, виїзд співробітників К УСБУ в Закарпатській області. Однак нічим це не закінчувалось. Жодних осіб не затримували, провадження не розслідувались. Докі продовжував успішно "працювати".

От в чому, власне, порушення. Протягом тривалого часу тут незаконно виділили землі  вздовж кордону "Лужанка" Атіллі Горвату, відомомуяк "Докі". Загалом, він вивів 134 га землі через місцевих жителів, потім переписував на себе і приватизовував. В цілому вийшло 5 км приватного кордону з Угорщиною, через який Докі переправляв в Угорщину нелегалів і сигарети, а звідти – наркоту. Шикарна схема для брудного бізнесу.

У ході спецоперації вдалося затримати самого Докі та голову Берегівського районного Держгеокадастру, який, власне, і дозволив приватизувати кордон. Докі будуть обирати міру запобіжного заходу сьогодні, а голові Держеокадастру вже обрали – домашній арешт + електронний браслет. Наш суд - найгуманніший.

В цьому випадку професійно спрацювали військова прокуратура Західного регіону України та військова контррозвідка СБУ, які поетапно, неупереджено, змогли не тільки затримати Докі та ряд інших осіб, не тільки вилучити зброю, боєприпаси і наркотики, а й частково зламати функціонування міжнародного каналу наркотрафіку територією України.

P.S.

Зараз для загального розуміння: Закарпаття поділяється на дві сфери впливу: 1-належить "сім'ї" Балог, 2-га – Михайло Ланьо + Геннадій Москаль.

Загалом Закарпаття уже давно схоже на окрему республіку. Дуже специфічний регіон. Якби не можливість заробляти на контрабанді, то вони б давно уже повивішували над будинками угорський прапор і проголосили ЗНР. А от як перекрити контрабанду і не втратити цілу область – питання, на мій погляд, складне і досі не вирішене…", – написала журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук у своєму Фейсбуці.

Додамо, 16 листопада на Закарпатті провели масштабну спецоперацію у справі про так званий "приватний кордон".

"Посадовці управління Держгеокадастру переоформлювали землі вздовж державного кордону. Загалом було переоформлено право власності на 140 га землі. Наразі екс-керівнику управління Держгеокадастру у Берегівському районі повідомили про підозру та озвучили клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", – повідомила речниця Військової прокуратури Західного регіону Юлія Галущак.

У регіоні провели 100 одночасних обшуків щодо організаторів злочинної групи, які відчужували землі та займалися контрабандою наркотиків.

У ЗМІ повідомляли, що в полі зору правоохоронців – кілька злочинних груп і кілька десятків осіб. Йдеться про переправлення незаконних мігрантів через кордон, про переправлення цигарок та інших товарів.

Коментарі