Маловідома у Хмельницькому громадська організація "Національний координаційний Комітет сприяння протидії корупції" отримала від хмельницької міської ради у безкоштовне користування приміщення у центрі міста. Про це пише місцеве видання podilska.info.

"Рішення викликало здивування в представників інших громадських організацій, які намагаються контролювати дії міської влади. Голова Жіночого антикорупційного об’єднання Альона Береза так прокоментувала вчорашнє рішення депутатів:

"Корупція в місті буде поборена. Депутати Хмельницької міської ради надали в безкоштовне користування два приміщення новоствореній антикорупційній організації 22.9 кв. м та 17.8 кв. м по вул. Проскурівського підпілля, 71

Чекаємо резонансної роботи цієї гошки.

Назва гошки "Національний координаційний Комітет сприяння протидії корупції".

Активісти під час обговорення швидко знайшли мотиви міської влади: "Вони як почули, що то колишні правоохоронці… полялякали й одобрили. Все чьотінько, кишенькова антикорупційна гошка зайвою не буде. Думаю, про неї ми ще почуємо", – наводять реакцію громадських активістів журналісти видання.

"Ми також неодноразово звертались до хмельницької міської ради з проханням надати приміщення для потреб осередку "Стоп корупції". Йшлося про кімнату у 14 квадратних метрів на 4 поверсі будинку побуту. Проте у цьому відмовили. На мою думку, міські чиновники пішли на зустріч антикорупціонерам з "Національного координаційного Комітету сприяння протидії корупції" тому, що відверто розуміють, що ті не будуть проводити ніякої антикорупційної роботи, отож не становлять жодної загрози для хмельницьких корупціонерів", – зазначив голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук.

На сайті "Національного координаційного Комітету сприяння протидії корупції" йдеться про те, що організацію очолює Євген Борсук, який тривалий час працював в центральному апараті податкової на посаді заступника начальника Слідчого управління податкової міліції ДПА України. А потім працював на посаді першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України. Потім створив антикорупційну організацію, а у 2011 році створив та очолив Партію "Відродження та розвитку".

З Хмельницькою областю пов'язаний його заступник по організації Петро Подолян. Він навчався у Кам'янець-Подільському державному інституті ім. В.П.Затонського. З 2005 до 2012 рік пан Подолян очолював Територіальне управління Державної судової адміністрації в м. Києві. У 2010 році став депутатом Києво-Святошинської районної ради (Київська область) від Партії регіонів. Зазначають журналісти pidilska.info.

Судячи зі згадок у мережі Інтернет, про діяльність організації можна дізнатися лише те, що організація намагається потрапити у громадські ради при держорганах та підписує різноманітні декларації з іншими організаціями. Чим саме організація відома на ниві боротьби з корупцією, Подільська.інфо з'ясувати не змогла, додають автори статті.

Хмельницьку регіональну організацію колишніх чиновників-антикорупціонерів очолює колишній міліціонер  Анатолій Марцинко. У 1998-2000 рр. він був начальником майнового відділу УКР УМВС в Хмельницькій обл.  У 2000-2005 рр. – начальником кримінальної міліції в справах неповнолітніх в Хмельницької області. Потім працював у комерційних структурах.

 

Коментарі