У “СтопКорі” дізнались, хто з посадовців стоїть за незаконною вирубкою дерев на території підприємства у Святогірську

До незаконної вирубки дерев на території пансіонату у Святогірську на Донеччині причетний член виконкому Святогірської міської ради Пономаренко. Суд зобов'язав чиновника, а за сумісництвом директора закладу, сплатити понад 5 тисяч гривень штрафу.

Про це повідомляють місцеві активісти "Стоп корупції", які викрили незаконну вирубку і зафіксували збитки.

"2 березня цього року працівники місцевої Слов'янської прокуратури разом зі святогірським "СтопКором" виявили рубку дерев на земельній ділянці, що належить ТОВ "Старий замок".

Цей випадок є прикладом вдалої співпраці ГО "Стоп корупції" з державними інституціями влади, а саме з прокуратурою, поліцією, Державною екологічною інспекцією в Донецький області. З моменту виявлення незаконної рубки дерев до вироку суду про штрафні санкції та відшкодування збитків пройшло всього 20 днів. Прокуратура виявила злочин, "СтопКор" звернувся до поліції із заявою, надав медійності, Державна екологічна інспекція швидко виїхала на місце та нарахувала очевидні збитки, поліція провела розслідування, прокуратура звернулася до суду.

Якщо процедура передачі зелених насаджень на баланс ТОВ "Старий замок " не відбувалась, в такому разі сам виконавчий комітет є балансоутримувачем зелених насаджень і "СтопКор" буде наполягати на притягнені  посадових осіб, відповідальних за благоустрій, до відповідальності та вимагати звільнення з посади за невиконання функціональних  обов'язків.

До речі, Державна екологічна інспекція вже неодноразово надавала приписи посадовим особам виконавчого комітету Святогірської міської ради щодо невиконання ними повноважень в частині утримання зелених насаджень міста Святогірська, деякі службовці були оштрафовані. Сума штрафів замала в порівнянні з вигодою чиновника, яку він має при безладі, відсутності правил при видаленні зелених насаджень.

Передача зелених насаджень, які є об'єктами благоустрою, на баланс новоствореного комунального підприємства Святогірської міської ради "Сервіскомунбуд" дало б змогу визначитись з основним балансоутримувачем, почати обліковувати, охороняти та відтворювати природні ресурси міста.Та владі це не потрібно. Вона не збирається створювати правила для жителів міста, вона його успішно грабує.

Ось як поводить себе з комунальною власністю громади ще один член виконавчого комітету Святогірської міської ради, приватний підприємець Цепелєв А.В. У цьому випадку Донецька Держекоінспекція разом з нами також спрацювала  на відмінно, прокуратура і поліція – аутсайдери, в залишку – результату нуль.

А ось ще один порушник природоохоронного законодавства, директор КП "ОДМСОК "Перлина Донеччини" Остроцький А. Від нарахування значної суми збитків за знищення зелених насаджень на території закладу його рятує поки значний сніговий покров, який заважає порахувати весь обсяг рубок.

"СтопКор" незадоволений роботою правоохоронних органів міста Слов'янська, керівниками силових структур, бо вважає їх політично заангажованими та несамостійними", – розповіли у святогірському офісі "Стоп корупції".

Коментарі