У США відреагували на ситуацію з депортацією Саакашвілі

У США прокоментували ситуацію з видворенням екс-президента Грузії та лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі з України до Польщі.

На видворення Саакашвілі відреагували у посольстві США у Грузії, інформує видання "Грузія Online".

Як запевнив посол США в Грузії Ян Келлі, США уважно стежать за процесом видворення Міхеіла Саакашвілі з України в Польщу.

Він також пояснив, яким чином може вплинути ця подія на внутрішньополітичну ситуацію у самій Грузії.

Наш пріоритет полягає в тому, щоб Грузія була сильною, твердою та стабільною країною. Думаю, весь свій ресурс Грузія повинна направити на досягнення саме цієї мети заради забезпечення добробуту своїх громадян в майбутньому, – наголосив дипломат.

Нагадаємо, 12 лютого у Києві в ресторані "Сулугуні" Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Літаком доставили Саакашвілі у Варшаву. Сам Саакашвілі уже заявив, що не має наміру просити в Польщі політичного притулку.

У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з президентом.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли він повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю. 22 вересня Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону.

Коментарі