Слідчим управлінням прокуратури Донецької області за матеріалами Управління Служби безпеки України в Донецькій області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно оперативних працівників сектору карного розшуку Слов'янського відділення поліції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Про це повідомляє прес-сектор прокуратури Донецької області.

Під час досудового розслідування слідчі прокуратури з'ясували, що співробітники поліції протягом жовтня 2015 року – березня 2016 року встановлювали осіб, що періодично вживають наркотичні засоби та без будь-яких документів проводили у їніх квартирах обшуки.

Під час затримання наркозалежних осіб до них застосовували протизаконні заходи фізичного та психологічного впливу, а також здійснювалося незаконне позбавлення волі та права на пересування. Крім того, правоохоронці вимагали від громадян грошові кошти за не притягнення до кримінальної відповідальності.

Дії правоохоронців кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки, або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2 ст. 162(порушення недоторканості житла), ч. 2 ст. 365(перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) КК України.

Наразі, усі обвинувачені, за клопотанням прокуратури, відсторонені від посад.

Обвинувальний акт спрямовано до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області для розгляду по суті.

Коментарі