У Румунії протестуючі проти корупції винесли на вулиці хрести

У Румунії тисячі людей зібрались на акцію протесту. Вони не задоволені тим, що уряд збирається реформувати судову систему. Активісти вийшли на вулиці з прапорами та хрестами.

Новину передає "Преса України".

У неділю, 10 грудня, у Бухаресті на мітинг вийшли близько десяти тисяч людей. Вони висловили своє невдоволення тим, що керівна партія соціал-демократів намагається передати судову систему під контроль політиків. Активісти вважають, що румунські депутати намагаються підірвати боротьбу з корупцією в і так одній з найбідніших європейських країн.

Зібравшись біля урядових будівель, активісти вигукували "Гніздо злодіїв і бандитів", "Врятуємо Румунію разом". Крім того, з собою активісти взяли плакати з гаслами, національні прапори та великі білі хрести, на яких написали назви важких захворювань, таких як кір та туберкульоз. Таким чином румунці нагадали про ряд інших існуючих проблем. У натовпі також були помічені деякі політики, які теж підтримали народ.

Нагадаємо, у Румунії виступили з ініціативою стежити за рішеннями суддів, процедури призначення прокурорів і правом вето для президента щодо кандидатів в прокурори.

Тим часом голова Сенату Калін Попеску-Терічану заявив, що уряд націлився зміцнити верховенство закону та незалежність судової системи. Він також додав, що Румунія – це третя країна після Росії та Туреччини щодо невирішених справ у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. До слова, в організації Transparency International раніше назвали Румунію однією з найбільш корумпованих країн ЄС.

Коментарі