У Росії заявили про втрату вигоди від транспортування газу через Україну

Транзит російського газу через Україну можна було б зберегти, якби він був вигідний для Росії. Однак останні підрахунки показали, що від будівництва нових газопроводів країна виграє більше, ніж від продовження контракту про транзит з Україною. Про це заявив глава Міністерства енергетики РФ Олександр Новак.

Новину повідомляє "Преса України".

"Наша позиція така, що це питання може обговорюватися. Воно може обговорюватися, якщо умови будуть набагато вигідніші, ніж транспорт по новій інфраструктурі, яка будується. Напевно, якийсь обсяг транспортування через територію України залишиться", - сказав він.

Однак, за словами міністра, за поточними розрахунками вартість транспортування газу на нових газопроводах набагато вигідніша.

"Зараз всі плани з будівництва нових газопроводів виходять з того, що нові проекти будуть побудовані до кінця 2019 року – і "Північний потік 2", і "Турецький потік". Хочу зазначити, що такий цікавий, важливий і комерційно привабливий проект "Північний потік 2". По-перше, це більш короткий варіант постачання газу в Європу, крім того видобуток газу змістився із Західного Сибіру на північ Росії - і це вже економія для споживачів і для транспортуючої організації.

Друге, при будівництві нової інфраструктури зараз застосовуються найсучасніші технології. А стара інфраструктура, побудована 50-60 років тому, зараз потребує модернізації, якої, на жаль, сьогодні ми не бачимо. Тобто витрати на транспортування газу по новій інфраструктурі за собівартістю на 1 тис. кубометрів, будуть майже в 2 рази дешевші", - розповів міністр.

Нагадаємо, контракт на транзит газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Президент України Петро Порошенко в четвер запропонував змінити принцип транзиту і надавати послуги з транспортування російського газу через українську територію не "Газпрому", а його європейським покупцям.

Інші новини

Коментарі