У роботі виправних колоній Київщини викрили низку порушень

Представники "Стоп корупції" спільно з представниками Громадської ради при державній пенітенціарній службі м. Києва і Київської області провели моніторинг роботи Бориспільської виправної колонії № 119 і Березанської виправної колонії № 95. У ході перевірки активісти виявили низку порушень.

14729221_1485418598140967_8984774190421179217_n

Подробиці повідомив правозахисник проекту Ігор Бондарчук.

"У Бориспільській виправній колонії у Мартусівці ми у складі комісії обстежили ДІЗО, медичну частину, локальні відділення, їдальню, хлібопекарню та капличку. Ми не обмежились лише оглядом санітарно-побутових умов. У рамках моніторингупоспілкувались із засудженими стосовно медичних, соціальних питань та щодо режиму. Серед виявлених порушень – відсутність теплопостачання на локальних дільницях, навіть на лікарняному стаціонарі та заборона використання засобів електрообігріву. Ще один незадовільний показник – стан питної води.

image(3)

Походження водопостачання – артезіанська свердловина, сеноман-келовейськийводоносний горизонт. З'ясувалось, що фільтри свердловини перебувають у неробочому стані, а також в установи відсутній дозвіл на спецводокористування (порушена ст. 23 Кодексу України "Про надра")", – зазначив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

image(1)

Окрім того, активісти дізнались, що у колонії не з провини адміністрації обмежене фінансування витрат на ліки та недоукомплектований штат медпрацівників.

"Засуджені масово скаржаться на не зарахування заохочень. Є нарікання і на якість продуктів харчування.Так ув'язнені поскаржились на брак овочів у щоденному раціоні та на наявність гельмінтів у рибі", – додав Ігор Бондарчук.

image(9)

Активісти виявили і позитивні зрушення у роботі колонії.

"Ми відмітили значне поліпшення санітарного стану їдальні та господарчих приміщень їдальні. Представники громадської ради протестували їжу – якість хліба відмінна, якість каші і супу – задовільна. Санітарний стан локальних приміщень – задовільний", – повідомив правозахисник проекту.

image(3) (1)
У ході моніторингу Березанської виправної колонії № 95 активісти виявили наступні недоліки в роботі виправної установи.
"Засуджені поскаржились на брак свіжомороженого м'яса в установі, неякісні круп'яні вироби. Ми взяли крупи на пробу та проведемо додаткову перевірку. Також не вистачає у колонії медичних працівників. Окрім того, ув'язнені бідкались на не зарахування заохочень і відсутність будь-якої мотивації для праці", – поділився Ігор Бондарчук.

image(1) (1)

"Із позитивних зауважень: приміщення закладу теплі, теплопостачання на локальних дільницях задовільне. Санітарний стан їдальні і господарських приміщень їдальні відмінний. Медичний пункт оснащений новими ортопедичними ліжками швейцарського виробництва", – резюмував правозахисник "Стоп корупції".

image

Коментарі