У Раду внесуть кейс законопроектів для запуску ринку землі

Міністерство агропромислового комплексу має намір подати на розгляд депутатів відповідний пакет законів вже у вересні.

До кінця літа в Міністерстві допрацюють законопроекти для запуску ринку української землі, а на початку вересня їх подадуть до Верховної Ради України. Про це в інтерв'ю журналістам повідомив виконуючий обов'язки міністра АПК Максим Мартинюк, передає канал "112".

Перш за все йдеться про закон про обіг землі та фінансову підтримку ринку землі.

"Необхідним є прийняття законопроекту "Про обіг земель", і в ньому чітко прописати, що ми його робимо в інтересах дрібних і середніх товаровиробників. І в результаті ми хочемо, щоб в селі з'явився середній клас. Законопроект про фінансову підтримку ринку землі, яка може здійснюватися декількома методами, наприклад, у вигляді видачі кредитів, держава може виступати гарантом для кредитів.

Також держава може компенсувати частково кредитну ставку. Ось ці два закони – це мінімально необхідний пакет. Ми фіналізуємо ці закон проекти до кінця серпня. У вересні вони будуть внесені до Верховної Ради", – сказав він.

В.о. міністра впевнений, що в Раді до осені знайдеться достатня кількість голосів для затвердження ринку землі та мораторій не буде продовжено, хоча і визнає: "На сьогодні 226 голосів, необхідних для прийняття цих законів, точно немає".

Раніше повідомлялося: Кабінет міністрів планує закласти мільярд гривень на підтримку фермерських господарств в наступному році.

Інші новини

Коментарі