У промзоні на Видубичах зроблять перевалку небезпечних відходів: кияни не в курсі

14.11.2018 16:55

Зроблять перевалочну базу та ймовірно зберігатимуть і сортуватимуть відходи третього ступеня небезпеки. У Києві по вулиці Промисловій, 4 планують звозити небезпечне сміття. Такі плани на промзону має ТОВ «Екосвіт Рециклінг».

Про це стало відомо «Стоп корупції».

«Відповідно до основних характеристик планованої діяльності, на складі будуть зберігатись небезпечні відходи І-ІІІ класу небезпеки в обсязі: гальванічний шлам – 4 т, шлаки, що містять мідь – 5,3 т, відпрацьовані каталізатори – 3,4 т, відходи, забрудненні ПВХ – 5 т, шламові відходи з вмістом міді – 8 т, акумуляторні батарейки – 4,3 т.

У загальній сукупності об'єм небезпечних відходів, що планують тут зберігати, сягає 30 т. Постає питання можливості розміщення на площі 204 м² задекларованих обсягів небезпечних відходів з можливістю здійснення операцій щодо їхнього сортування, належного зберігання, недопущення витікання, висипання, змішування, а також потрапляння в ґрунти, води та атмосферне повітря.

Гальванічні шлами – це токсичні відходи, токсичність яких залежить від технології гальванічного процесу та технології очищення стічних вод. До складу гальванічних шламів входять сполуки заліза, важких металів, хром, мідь, свинець, кадмій та ін.

Шлаки – це продукти високотемпературної взаємодії компонентів вихідних матеріалів (палива, руди, плавнів і газового середовища). Відновлювальне середовище в металургійних печах сприяє утворенню в шлаках закисних з'єднань заліза, марганцю, а також сульфідної сірки.

Утилізація каталізаторів дозволяє отримувати хлориди та різноманітні метали.

Акумуляторні батареї, акумулятори – небезпечні відходи, які широко використовуються в усіх верствах населення в побутових, виробничих, технічних і технологічних цілях. Містять у собі токсичні хімічні елементи: кадмій, ртуть, свинець, сірчану кислоту, а також небезпечний електроліт (розчин небезпечних кислот і лугів). Такий склад в середині однієї пальчикової батарейки забруднює 20 кг ґрунту або 400 л води, накопичується й отруює природу роками.

Єдиним способом забезпечити довкілля та здоров’я людей від згубності відходів акумуляторів є належне дотримання правил поводження з небезпечними відходами.

Отже, вищевикладене свідчить про необхідність створення підприємств зі збирання, зберігання та утилізації небезпечних відходів. Однак одним із найважливіших аспектів їхньої діяльності є суворе дотримання законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, недопущення спричинення шкоди довкіллю, життю та здоров'ю людей», – зазначають колеги «Стоп корупції» з адвокатського об'єднання «Екобезпека».

Активісти проекту спільно з представниками адвокатського об'єднання «Екобезпека» слідкували за громадськими слуханнями з цього приводу у Голосіївській РДА і знайшли низку спірних моментів у планах компанії.

Передусім, свої наміри фірма мала повідомити та обговорити із жителями району на громадських слуханнях. А попередньо надати киянам звіт з оцінки впливу на довкілля.

«Під час виїзду встановлено, що звіт з оцінки впливу на довкілля ТОВ «Екосвіт Рециклінг» на дошці оголошень та у відділі роботи зі зверненнями Голосіївської районної державної адміністрації відсутній.

Працівники районної державної адміністрації повідомили, що останній буде розміщено 13.11.2018, тобто за день до оголошеної дати громадських слухань», – зазначили активісти.

Також громадські активісти звернулись до керівництва компанії з проханням надати договори з фірмами, яким планують передавати відходи на сортування. Дирекція пообіцяла показати ці документи. Також було озвучено, що сміття відправлятимуть навіть за межі України – до Німеччини.

У «Екобезпеці» також звернули увагу посадовців Голосіївської РДА та власників компанії на те, що на території складу має бути спеціальний окремий відвід води для виходу фільтратів та каналізація. У ТОВ «Екосвіт Рециклінг» зазначили, що ці нюанси нібито передбачили, однак відповідних документів не показали.

«Підприємства, установи й організації, діяльність яких пов’язана зі шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію, повинні бути обладнані спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів», – зауважили в адвокатському об'єднанні «Екобезпека».

Коментарі