У посольстві США висловили стурбованість через напад на журналістів “СтопКору”

У посольстві США висловили офіційну позицію щодо нападу на журналістів "СтопКору". У представництві іноземної країни стурбовані та очікують на ретельне й оперативне розслідування інциденту. Про це йдеться на Фейсбуці посольства США.

"Ми стурбовані новинами про напад на журналістів 24 січня в Києві. Журналістські розслідування відіграють важливу роль у демократичних країнах і в боротьбі з корупцією. Українські журналісти та українська громадськість заслуговують на ретельне й оперативне розслідування", – ідеться в публікації.

Нагадаємо, напад на журналістів та правозахисників ГО "Стоп корупції" стався 24 січня у столичній промзоні на Видубичах. Там по вулиці Промисловій, 4 веде незаконну діяльність з видобутку піску ТОВ "Мостобуд". За час своєї роботи браконьєри завдали громаді Києві збитків на загальну суму у 100 мільйонів гривень.

Команда проекту протягом двох років намагалась у законний спосіб закрити точку. Наприкінці 2018 року Київрада розірвала договір оренди земельної ділянки з підприємцями. Утім вони продовжили вивозити награбовані надра. Знімальна група проекту зафіксувала рух вантажівок із піском і стала жертвою нападу так званих охоронців об'єкта. Наші колеги отримали тілесні ушкодження, зловмисники пограбували їх, вкрали особисті речі та гроші, а машину розрубали сокирою.

У справі проходять семеро осіб. Їм уже вручили підозри та інкримінують ст.187 ККУ – "розбій".

У ці хвилин у Голосіївському суді Києва зловмисникам обирають міру запобіжного заходу.

Команда ГО "Стоп корупції" сподівається на неупередженість та незаангажованість суду у цій справі та очікує на справедливе покарання для нападників.

Коментарі