У Польщі заявили, що закони для України пишуть в Москві

Радник глави МЗС Польщі озвучив думку, що політики з Москви працювали над написанням одного із законів України, щоб вплинути таким чином на польсько-українські відносини.

Український фрагмент в законі України про інститут національної пам'яті Польщі могли написати в Москві. Таку думку висловив експерт з Республіки Польща, радник глави польського зовнішньополітичного відомства Пшемислав Журавський вель Граєвський, про що пише "Діалог.UA" з посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, експерт зазначив, що існує велике побоювання, що насправді вищевказаний закон для України написали політики з Москви. Журавський вель Граєвський акцентує увагу, що це відноситься як до фахівців, які були допущені до роботи над цією поправкою, так і до самої поправки.

При цьому радник глави МЗС Польщі заявив, що перш за все тимчасові рамки діяльності націоналістів в період часу з 1925 по 1950 роки абсолютно ніякого значення не мають для відносин між Україною та Польщею.

Також він зазначив, що в виправленому документі є суттєві помилки в плані історії. Відповідно до думки експерта, те, що в закон вписані виключно українці, не є випадковістю.

По-перше, за словами Журавського, це був очевидний крок з політичною мотивацією. А документ ставив за мету створення напруженості у відносинах між Україною і Польщею, що було зроблено з порушенням законодавства республіки.

Наостанок радник керівника польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що він має надію на те, що Конституційний суд Української держави зверне увагу на такі помилки та виправить їх.

Коментарі