У Польщі заявили, що закони для України пишуть в Москві

Радник глави МЗС Польщі озвучив думку, що політики з Москви працювали над написанням одного із законів України, щоб вплинути таким чином на польсько-українські відносини.

Український фрагмент в законі України про інститут національної пам'яті Польщі могли написати в Москві. Таку думку висловив експерт з Республіки Польща, радник глави польського зовнішньополітичного відомства Пшемислав Журавський вель Граєвський, про що пише "Діалог.UA" з посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, експерт зазначив, що існує велике побоювання, що насправді вищевказаний закон для України написали політики з Москви. Журавський вель Граєвський акцентує увагу, що це відноситься як до фахівців, які були допущені до роботи над цією поправкою, так і до самої поправки.

При цьому радник глави МЗС Польщі заявив, що перш за все тимчасові рамки діяльності націоналістів в період часу з 1925 по 1950 роки абсолютно ніякого значення не мають для відносин між Україною та Польщею.

Також він зазначив, що в виправленому документі є суттєві помилки в плані історії. Відповідно до думки експерта, те, що в закон вписані виключно українці, не є випадковістю.

По-перше, за словами Журавського, це був очевидний крок з політичною мотивацією. А документ ставив за мету створення напруженості у відносинах між Україною і Польщею, що було зроблено з порушенням законодавства республіки.

Наостанок радник керівника польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що він має надію на те, що Конституційний суд Української держави зверне увагу на такі помилки та виправить їх.

Інші новини

Коментарі