У Польщі вирішили почекати із введенням в дію скандального “антибандерівського закону”

У Польщі заявили, що скандальний закон про заборону "бандерівської ідеології" певний час не діятиме. Причина – побоювання Варшави щодо розгоряння нових конфліктів.

Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський повідомив, що закон про Інститут національної пам'яті певний час не діятиме. Про це він розповів у новому інтерв'ю. За його словами, це питання необхідно розглядати спокійно.

"Потрібно бути божевільним і безвідповідальним, щоб зробити щось, що викличе ще більше емоцій. Тому що зараз ці емоції є – і вони починають ставати поганими емоціями", – пояснив він.

Карчевський також додав, що постанова Конституційного суду створить поле для спокійної дискусії. Нагадаємо, після поспішного прийняття закону Сеймом Польщі президент країни Анджей Дуда заявив, що після підписання документу його перевірить Конституційний суд.

Польський лідер звернув увагу на статті, у яких йдеться про "українських націоналістів" та "Східну Малопольщу", тобто Україну. Нагадаємо, 26 січня поточного року у Польщі проголосували за закон про Інститут національної пам'яті, після чого в Ізраїлі попередили про підготовку закону-відповіді, який прирівнює польський документ до заперечення Голокосту, за що передбачене покарання – 5 років за ґратами.

В Україні ж закликали не зображати українців як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху". Тим часом у США попередили, що підняттям історичного питання Польща напрошується побити горщики з рядом країн.

Коментарі